حمایت آمریکا از معترضان ایرانی ادامه می‌‌یابد

0

[ad_1]

کارین ژان پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید، جمعه‌شب گفت ایالات متحده با نگرانی شدید، افزایش سرکوب معترضان مسالمت‌جو توسط جمهوری اسلامی را زیر نظر دارد و همچنان به حمایت از زنان و مردان معترض ایرانی ادامه خواهد داد.

او ضمن تاکید بر نگرانی شدید دولت جو بایدن از سرکوب معترضان توسط جمهوری اسلامی، با استناد به گزارش‌های سازمان‌های حقوق بشری، شمار کشته‌شدگان در شهرهای ایران را صدها تن اعلام کرد.

کارین ژان پی‌یر به سازمان خاصی اشاره نکرد اما عفو بین‌الملل در گزارش اخیرش در مورد شدت سرکوب خشونت‌بار جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد مجموع ۲۳ کودک از جمله ٢٠ پسر بین یازده تا هفده ساله و سه دختر ۱۶ تا ١٧ ساله طی دو هفته اخیر کشته شده‌اند.

سخنگوی کاخ سفید افزود گرچه دولت جو بایدن دیپلماسی را بهترین راه جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای می‌داند، اما تمرکز کنونی واشنگتن بر حمایت از مردم ایران و ادامه محکومیت اقدامات خشونت‌آمیز جمهوری اسلامی است.

او با اشاره به «دستگیری هدفمند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر، معلمان و شخصیت‌های فرهنگی و ادامه اختلال در اینترنت در داخل ایران» گفت: «دهه‌هاست رژیم ایران آزادی‌های بنیادین را از مردم خود سلب کرده و با ارعاب، زور و خشونت، آرزوهای نسل‌های متوالی را سرکوب کرده است. ایالات متحده بار دیگر در کنار زنان ایرانی و تمامی شهروندان ایرانی که با شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند، ایستاده است.»

جو بایدن عصر جمعه در سخنانی گفت که دولتش از معترضان در ایران حمایت می‌کند و دولت ایران باید به خشونت علیه شهروندان خود به دلیل استیفای حقوق ابتدایی خود پایان دهد.

آمریکا علاوه بر تحریم فرماندهان نیروی انتظامی، گشت ارشاد و برخی از وزرای دولت ابراهیم رئیسی، مجوز معافیت از تحریم در زمینه کمک به ایرانیان برای دسترسی‌شان به اینترنت را صادر کرده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.