حملات مجدد موشکی سپاه پاسداران به مقر احزاب کرد در اقلیم کردستان عراق؛ واکنش احزاب کرد

0

[ad_1]

سپاه پاسداران در ساعات ابتدایی دوشنبه ۳۰ آبان، بار دیگر مواضع احزاب کُرد مخالف نظام جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داد.

مواضع حزب دمکرات کردستان ایران در منطقه «کویسنجق» نزدیک شهر اربیل هدف حمله موشکی قرار گرفتند. کمپ پناهجویان «جژنیکان» در چند کیلومتری اربیل هم هدف حملات پهپادی قرار گرفته اند.

همچنین با پهپادهای انفجاری به مواضع حزب کومله در «زرگویز» سلیمانیه هم حمله شد.
کومله اعلام کرده که حملات پهپادی سپاه پاسداران فقط خسارات مادی داشت اما به گفته حزب دمکرات، یکی از پیشمرگه های این حزب در این حملات جانش را از دست داد.

حزب دمکرات همچنین از جامعه بین المللی درخواست کرد تا مانع حملات سپاه پاسداران شوند.

پیشتر مقامات آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا در دور قبلی حملات موشکی سپاه به مناطق اقلیم کردستان عراق،‌ اقدام جمهوری اسلامی را محکوم کرده بودند.

هواپیماهای جنگی تا ساعات اولیه بامداد دوشنبه پیش بر فراز اربیل به پرواز می کردند. آژیر خطر در کنسولگری آمریکا در اربیل هم به صدا درآمد.

گزارش های اولیه حاکی از آن است که یک پهپاد بر فراز کویسنجق منهدم شد اما هنوز مشخص نیست چطور منهدم شد. این دومین دور از این حملات به مواضع احزاب کردستان ایران در منطقه اقلیم کردستان عراق است.

این حملات بعد از تهدیدات اخیر مقامات سپاه پاسداران صورت می‌گیرد.

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در توییتی گفت اگر احزاب کرد پایگاه های خود را تخلیه نکنند، حملات علیه آنها ادامه می یابد.

حملات روز دوشنبه سپاه پاسداران پس از آن انجام شد که ابراهیم قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران دوشنبه گذشته مقامات اربیل و عراق را تهدید کرده بود که در صورتی که احزاب کرد را خلع سلاح نکنند، جمهوری اسلامی عملیات زمینی بی سابقه ای را علیه آنها آغاز می کند.

حملات بامداد دوشنبه سومین دور حملات سپاه پاسداران علیه احزاب کرد پس از آغاز اعتراضات ضدحکومتی در ایران بود. ١٨ تن از جمله چند زن و کودک در این حملات تاکنون کشته شده اند.

پس از آغاز این اعتراضات، جمهوری اسلامی همواره بدون ارائه سند و مدرک، احزاب کُرد را به دست داشتن در تظاهرات و حتی قاچاق سلاح و بمب به داخل ایران متهم کرد.

از سوی دیگر احزاب کُرد این ادعاها را رد می کنند و می گویند فعالیت های آنها صرفا سیاسی است و هدف جمهوری اسلامی از طرح این اتهامات انحراف افکار عمومی از خواست واقعی مردم ایران برای رسیدن به آزادی و ربط دادن آن به بیرون از مرزها است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.