حکم «حمید قره‌حسنلو» نقض شد

0

[ad_1]

پس از تایید و تکذیب‌های چندباره، روز سه‌شنبه مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور از نقض حکم دکتر حمید قره‌حسنلو خبر داد.

به گفته امیر هاشمی در نتیجه فرجام خواهی ۱۶ متهم پرونده روح‌الله عجمیان در دیوان عالی کشور؛ حکم صادره حمید قره‌حسنلو، حسین محمدی و رضا آریا به جهت نقص در تحقیقات نقض شد.

حمید قره حسنلو پزشک ۵۳ ساله یکی از پنج نفری است که به اتهام کشتن یک بسیجی به اعدام محکوم شده است و خواهر او پیشتر گفته بود که «حکم اعدام در بیمارستان به دست برادرم داده شد. اجازه حضور هیچ وکیلی نه تعیینی و نه تسخیری در ابتدای پرونده داده نشد.»

فاطمه قره‌حسنلوهمچنین روز چهارشنبه، هفتم دی، در گفتگو با روزنامه اعتماد از لغو حکم اعدام او خبر داده و گفته بود: «خانواده دکتر صبح امروز از لغو حکم اعدام حمید مطلع شدند. خوشبختانه پس از بررسی اسناد و مدارک مشخص شد که حکم محاربه برادرم درست نبوده است و این حکم لغو شد.» اعتماد لغو حکم اعدام را نتیجه نامه‌نگاری یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته و قدیمی کشور اعلام کرده بود.

پس از آن برادر حمید قره‌حسنلو، در گفت‌وگویی با دویچه‌وله گفت که خواهرش مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد انجام نداده و گفته‌های منتسب به این عضو خانواده را «ساختگی» خواند.

در واکنش به خبر روزنامه اعتماد، «میزان»، مرکز رسانه قوه قضائیه ایران اعلام کرد که تاکنون درباره «متهمان» پرونده قتل «روح‌الله عجمیان» از جمله دکتر حمید قره‌حسنلو حکم قطعی صادر نشده است و خبرها پیرامون نامه‌نگاری در این رابطه «موضوعیت ندارد.»

بهرحال پس از چندین روز تایید و تکذیب، روابط عمومی دیوان عالی کشور روز سه‌شنبه خبری را اعلام کرد که تاییدی بود بر خبر اولیه‌ای که در مورد نقض حکم اعدام حمید قره‌حسنلو از سوی برخی رسانه‌های داخلی منتشر شده بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.