خانواده نمازی از ضرورت عمل جراحی فوری قلب پدر خبر دادند

0

[ad_1]

خانواده باقر نمازی، شهروند ایرانی-آمریکایی سال‌خورده که از شش سال پیش در ایران زندانی است، از ضرورت انجام عمل جراحی قلب او خبر دادند.

به گزارش سی ان ان، خانواده نمازی روز دوشنبه گفتند که قرار است بر روی آقای نمازی ، یک عمل جراحی «اورژانسی» انجام شود، تا «انسدادهایی خطرناک که در شریان کاروتید داخلی چپ» این زندانی وجود دارد، رفع شود.

خانواده نمازی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران درخواست کرده‌ است که به سیامک، برای همراهی پدرش در روز عمل جراحی و کمک به او در دوران نقاهت، مرخصی بدهند.

گفته‌شده که آقای باقر نمازی، پیش‌تر نیز مشکلات سلامتی داشته اما در طول شش سال حبس، مشکلات پزشکی بیش‌تری نیز در بدن او‌ پدیدار شده‌ است.

با این‌که دوران زندان او مشمول تخفیف شده، اما آقای نمازی اجازه خروج از کشور برای دریافت خدمات پزشکی را ندارد.

بر اساس گزارش‌ها «شرایط وحشتناک زندان، محرومیت از مراقبت مناسب و ضربات کلی روحی و ‌روانی» در شش‌ونیم سال گذشته، تاثیراتی بسیار را بر سلامت جسمی و روان این مرد سالمند، وارد کرده‌ است.

بابک نمازی، دیگر فرزند باقر نمازی در آمریکا، از دولت این کشور خواست تا «قبل از این‌ که خیلی دیر شود، تلاش‌های خود را برای آزادی پدر و پسر زندانی، دوچندان کند »

تلاش‌های ایالات متحده برای آزادی باقر و سیامک و همچنین عماد شرقی و مراد طاهباز دو آمریکایی دیگر که آن‌ها نیز گروگان جمهوری اسلامی هستند، تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده می‌گوید که گفت‌وگوها بر سر زندانیان، فارغ از «مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای با ایران که هنوز پیشرفتی در آن روی نداده» پی‌گیری می‌شود.

روز سه‌شنبه، ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، از اظهارنظر در مورد مسائل پزشکی باقر خودداری کرد.

پاتل اما گفت که ایالات متحده به «دستیابی به برپایی مذاکرات برای آزادی چهار شهروند آمریکایی که به‌طور غیرقانونی بازداشت شده‌اند» با فوریت کامل ادامه می‌دهد تا حکومت ایران را به انجام این کار ترغیب کند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.