خبرهای متناقض از هدف قرار گرفتن سه‌ پهپاد اوکراینی بر فراز کریمه

0

[ad_1]

رسانه‌های اوکراینی به نقل از منابع اطلاعاتی گزارش دادند که انفجارهای روز یکشنبه بندر سواستوپل در کریمه، به دلیل اجرای «عملیات مشترک نیروهای اوکراین» بوده، اما وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور یکشنبه سه پهپاد اوکراینی را بر فراز جنوب غربی کریمه سرنگون کرده‌اند.

به گزارش رویترز میخائیل رازوژایف، فرماندار بندر سواستوپل ـ محل استقرار ناوگان دریای سیاه روسیه ـ در پیام‌رسان تلگرام نوشت که همه چیز در سواستوپل، بزرگترین شهر کریمه آرام است. او همچنین گفت که پدافند هوایی روسیه روز یکشنبه سه پهپاد اوکراینی را در منطقه سرنگون کرد و این حمله هیچ آسیبی به همراه نیاورد.

همزمان رازوژایف، فرماندار بندر سواستوپل گفت که اگر مردم دود را در منطقه خلیج جنوبی می‌بینند، این دود به دلیل «عملیات استتار ناوگان دریای سیاه» است.

رازوژایف در پیام‌رسان تلگرام نوشت: «دشمنان امروز ما با تمام توان تلاش خواهند کرد تا آن را به عنوان یک «پیروزی» به نمایش بگذارند.»

رویترز نمی‌تواند به طور مستقل گزارش رویدادهای شبه جزیره کریمه، از جمله انفجارهای گزارش شده در بندر سواستوپل توسط حساب‌های تلگرامی را تایید کند.

پیش‌تر صدای آمریکا در گزارشی به نقل از ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نوشت که باید برای جنگ طولانی‌ مدت در اوکراین آماده بود. دبیرکل ناتو افزود: «همه ما آرزومند یک صلح سریع هستیم ولی در همان‌حال، باید این را درک کنیم که اگر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و اوکراینی‌ها دست از مبارزه بردارند، کشورشان دیگر موجودیت نخواهد داشت.»

اظهارات دبیرکل ناتو در حالی عنوان می‌شود که روسیه اوایل وقت یکشنبه با ترکیبی از حملات پهپادی و موشکی منطقه «اودسا» در اوکراین را هدف قرار داد. ستاد نیروهای هوایی اوکراین گزارش داد که تاسیسات کشاورزی هدف قرار گرفته‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.