درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور رکورد زد

0

[ad_1]

درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور در ۹ ماه سال جاری از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان عبور کرد؛ این در حالی است که این رقم درآمدی برای کل سال پیش‌بینی شده بود.

در حالی میزان درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور در ۹ ماه سال جاری به بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است که دولت در بودجه، میزان درآمد از این محل را برای کل سال ۱,۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بود.

عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور طی سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که میزان عوارض خروج از کشوری که دریافت شد ۱,۲۰۴ میلیارد تومان بود.

این در حالی است که در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱,۰۸۵ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است که این میزان در هفت ماه امسال به بیش از ۱,۲۶۱ و در هشت ماه سال ۱۴۰۱ نیز به ۱,۴۱۳ میلیارد تومان رسیده است.

این ارقام و آمار حاکی از آن است که میزان مالیاتی که دولت از مسافران برای خروج از کشور اخذ کرده، در هشت ماه سال جاری از کل سال ۱۴۰۰ بیشتر است.

بر این اساس و طبق آمار، مسافران در ۹ ماه سال جاری نیز ۱,۵۶۳ میلیارد تومان عوارض پرداخت کرده‌اند.

عوارض خروج از کشور یکی از منابع درآمدی برای دولت است که میزان آن هر سال در لایحه بودجه تعیین می‌شود؛ اما در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ برخلاف سال‌های گذشته میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد و فقط به‌طور کلی در بخش درامدهای دولت در بخش مالیات بر کالاها و خدمات، عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور ۱,۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.