در چهار روز اول سفرهای نوروزی ۱۷۶ نفر در تصادفات جاده‌ای ایران کشته شدند

0

[ad_1]

تصادف

منبع تصویر، IRNA

بنابر اعلام مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در ایران ۱۷۶ نفر تا چهارمین روز سفرهای نوروزی در این کشور در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند. این آمار ۲۴ تا ۲۷ اسفند را در بر می‌گیرد. در همین مدت گفته شده چهار هزار و ۱۱۶ نفر از شهروندان ایرانی در تصادفات جاده‌ای مصدوم شده‌اند.

احمد شیرانی، رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفته: «در این بازه زمانی، ۱۸ هزار و ۴۹۴ مورد تصادف خسارتی در جاده‌های مواصلاتی کشور رخ داده است.» پیشتر بیشترین آمار مرتبط با تصادفات منجر به فوت در جاده‌های ایران در استانهای خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان اعلام شده بود.

بر اساس گزارش‌ رسانه های ایران و به نقل از آمارها، سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند ماه آغاز شده و پیش‌بینی شده موج اول آن تا سوم فروردین هم ادامه داشته باشد؛ بعضی از شهروندان هم هفته دوم تعطیلات را برای سفر انتخاب می‌کنند. سازمان پزشکی قانونی تعداد جانباختگان تصادفات جاده‌ای در نوروز سال قبل را هزار و ۱۰۱ نفر اعلام کرده بود؛ این آمار مربوط به بازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ بوده است. آمار بالای مرگ در حادثه‌های رانندگی در ایران البته محدود به نوروز نیست.

از عمده‌ترین دلایل تصافات جاده‌ای در ایران می‌توان به سرعت غیرمجاز، سقبت نابجا و عدم توجه نام برد. وضعیت نامناسب جاده‌ها هم از دیگر عوامل بالا بودن تلفات در تصادفات رانندگی ایران است. به باور بسیاری از کارشناسان به غیر از عامل انسانی، استاندارد پائین خودروهای داخلی در این کشور به وضعیت کنونی نیز دامن زده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.