دو ترم منع از تحصیل با حکم کمیته انضباطی

0

[ad_1]

سپیده رشنو نویسنده و ویراستار معترض به حجاب اجباری در صفحه اینستاگرام خود از ممنوعیت تحصیل به مدت دو ترم خود خبر داده است.

رشنو نویسنده و ویراستاری است که در تیرماه سال گذشته در جریان درگیری با یک «آمر به معروف» در اتوبوس، برای مدتی به خاطر اعتراض به حجاب اجباری زندانی و سپس از سوی دادگاه به پنج سال زندان تعلیقی محکوم شد.

سپیده رشنو در بخش‌هایی از این متن با اشاره به حکم کمیته انضباطی نوشته است: تو کمیته انضباطی دو صفحه سفید دادند و گفتند دفاعت را بنویس. نوشتم «به عنوان یک شهروند برای لباسی که می‌پوشم حق انتخاب دارم.»

او با اشاره به اینکه از فروردین «ممنوع الورود» شده تا حکم کمیته انضباطی به او ابلاغ شود گفت که در حال حاضر این حکم (دو ترم منع از تحصیل) را به صورت شفاهی دریافت کرده است.

سپیده رشنو که بدون حجاب اجباری به کمیته انضباطی رفته بود نوشته است «به آنها گفته‌ام بعد از دو ترم تعلیق برمی‌گردم ولی با همین پوشش و آنها نیز اخطار ممنوع الوردی را به من داده‌اند.»

سپیده رشنو متولد ۱۳۷۳، نویسنده و ویراستاری است که در تیر ماه ۱۴۰۱، در پی اعتراض به حجاب اجباری و مقاومت در برابر دخالت‌های یک زن «آمر به معروف» به نام «رایحه ربیعی» به نوع پوشش‌اش، دستگیر و وادار به انجام «اعتراف اجباری تلویزیونی» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی شد. سپیده رشنو دانشجوی دانشگاه الزهرا است که یکی از دانشگاه‌های تک‌جنسیتی – دخترانه – در جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.