دو تغییر مدیریتی در معاونت میراث فرهنگی

0

[ad_1]

مدیران دو ادارۀ ثبت آثار و موزه‌ها با دستور قائم‌مقام ضرغامی تغییر یافتند.

قائم‌مقام ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیران دو ادارۀ ثبت آثار و موزه‌ها را تغییر داد.

علی دارابی، قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون میراث فرهنگی کشور، طی حکمی علیرضا ایزدی را به‌عنوان مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی منصوب کرد.

او تا پیش از این مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان بود که هفته گذشته با واگذاری این مسئولیت به معاون گردشگری خود راهی ساختمان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران شد.

ایزدی دانش‌آموخته دکترای مدیریت گردشگری است و پیش از این، ریاست حوزه وزارتی و امور بین‌الملل و سرپرستی اداره‌کل مدیریت عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به عهده داشته است. ایزدی همچنین فرماندار شهرستان‌های سنقر و کلیایی و کنگاور، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی میراث هگمتانه و مدرس دروس مرتبط با گردشگری در دانشگاه‌های مختلف بوده است.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی نیز با اشاره به دیگر سوابق ایزدی، او را مشاور وزیر خوانده که پیش از این مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، همدان، خوزستان و مرکزی را به عهده داشته است.

پیش از ایزدی، مصطفی پورعلی این مسئولیت را بر عهده داشت. شایان ذکر است این انتصاب از سوی برخی فعالان حوزه میراث فرهنگی با نقدهای جدی رو به شده است.

در حکم دیگری از سوی دارابی، هادی میرزایی نیز به سرپرستی اداره‌کل موزه‌ها منصوب شده است. تحصیلات میرزایی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه است. او از سال ۱۳۹۸ وارد صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی شد و تا مرداد ۱۴۰۱ این مسئولیت را به عهده داشت.

در کارنامه میرزایی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ٩ و منطقه ٢١ تهران، عضو کمیته اجتماعی کمیسیون تدوین سند چشم‌انداز در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ شهری شهرداری تهران و دبیر مجمع فرهیختگان شاهد و ایثارگر دیده می‌شود.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سوابق میرزایی اعلام کرده که او در کمیته تشخیص نفایس ملی و تعیین کاربری هم‌شأن اثر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عضویت داشته و نماینده این وزارتخانه در قیمت‌گذاری و ارزش‌گذاری بناهای تاریخی است.

پیش‌تر از میرزایی، مرتضی ادیب‌زاده با تحصیلات باستان‌شناسی این مسئولیت را بر عهده داشت.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.