دو نماینده پارلمان سوئد و آلمان صدور حکم اعدام محمد‌مهدی کرمی را محکوم کردند

0

[ad_1]

یک نماینده پارلمان سوئد و یک نماینده پارلمان آلمان صدور حکم اعدام برای محمد‌مهدی کرمی را محکوم کردند.

اردلان شکرآبی یک سیاستمدار سوئدی ایرانی‌تبار که در انتخابات ۲۰۱۴ پارلمان سوئد به عنوان یکی از نمایندگان استکهلم به پارلمان این کشور راه یافت، در پیامی فارسی در حساب توئیتر رسمی خود، ضمن محکوم کردن اعدام محمدمهدی‌ کرمی، محمد حسینی، و دیگر بازداشت‌شدگان اعتراضات نوشت: «حکومت جمهوری اسلامی مسئول اعمال خود و نقض شدید حقوق اساسی شهروندان ایران است. مسئولان و مجریان این رفتار مسئولیت حقوقی خود را فراموش نکنند. جهان آزاد دادخواهی کیفری این اعمال را پیگیری خواهد‌ کرد.»

هلگه لیمبورگ، یکی از اعضای حزب سبز آلمان که او نیز نماینده پارلمان آلمان است، توئیت شکرآبی را در حساب توئیتر رسمی خود به اشتراک گذاشت، و در ضمیمه نوشت: «متشکرم شکرآبی! حکم اعدام محمد مهدی کرمی باید متوقف شود.»

کاربران ایرانی داخل و خارج از کشور از حمایت دو نماینده پارلمان‌های‌ اروپا استقبال گرمی کردند و قدردانی خود را از آنها، به خاطر حمایتشان از معترضان ایرانی و برای به گوش رساندن صدای بازداشتشدگان و قربانیان خشونت و بی‌عدالتی حکومت جمهوری اسلامی، نشان دادند.

محمد مهدی کرمی قهرمان کاراته ۲۲ ساله، که در جریان اعتراضات ضدحکومتی ایران دستگیر و بازداشت شد، روز ۱۴ آذر توسط دادگاهی در استان البرز در رابطه با اتهام «افساد فی‌الارض» مجرم شناخته شد.

به گزارش روزنامه اعتماد، پدر کرمی گفته است که مقامات به خانواده آنها اجازه ندادند تا وکیل خود را تعیین کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.