دیکتاتورها «از تهران تا مسکو» شهروندان آمریکا را ناعادلانه بازداشت می‌کنند

0

[ad_1]

سناتور رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، خواستار تصویب طرح موسوم به «قانون حمایت از آمریکایی‌های به اشتباه یا ناحق زندانی در خارج، ۲۰۲۳» شد.

سناتور رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت در سخنانی در سنای ایالات متحده گفت که خودکامگان و دیکتاتورها «از سلول‌های تاریک زندان در تهران» تا «زندان سازمان اطلاعات روسیه در مسکو»، شهروندان بی‌گناه آمریکایی را ناعادلانه بازداشت و با استفاده از آنها گروکشی می‌کنند.

او با اشاره به تجمع خانواده‌های برخی از شهروندان آمریکایی بازداشتی و زندانی در خارج از این کشور گفت طرح مزبور تلاشی دوحزبی با مشارکت سناتورهای برجسته‌ای همچون جیم ریچ از حزب جمهوریخواه و جین شاهین از حزب دموکرات است.

به گفته سناتور منندز، این طرح «تغییر ساده اما معناداری» برای کاهش آلام و مصائب خانواده‌های این زندانیان در تلاش برای آزادی عزیزانشان است.

او با اشاره به ایران، روسیه، و ونزوئلا به عنوان کشورهایی که شهروندان آمریکایی را زندانی کرده‌اند، افزود طرح پیشنهادی‌اش هزینه‌های مالی سفرها و سکونت این خانواده‌ها در واشنگتن راه آزادی عزیزانشان و همچنین سلامت جسمی و روحی زندانیان و خانواده‌هایشان را پوشش می‌دهد.

رابرت منندز با تاکید بر تصویب طرح مزبور به اتفاق آرا در کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت تصویب آن در مجلس سنا موجب می‌شود خانواده‌های زندانیان به «کمی آرامش خاطر» در میانه رویارویی با «یک کابوس غیرقابل تصور» دست یابند.

سخنان رابرت منندز در مجلس سنا یک روز پس از تجمع شماری از اعضای خانواده‌های افراد دوتابعیتی زندانی از سوی جمهوری اسلامی در مقابل کاخ سفید می‌آید.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، خانواده عماد شرقی، مراد طاهباز و شهاب دلیلی با حضور در این تجمع ضمن درخواست دیدار با جو بایدن از او خواستند آزادسازی «گروگان‌ها» را در اولویت قرار داده و با جدیت این موضوع را دنبال کند.

مقامات دولت بایدن بارها گفته‌اند برای بازگرداندن آمریکایی‌هایی که به ناحق در بازداشت دیگر کشورها هستند تلاش می‌کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.