راهنمای کامل تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم

0

[ad_1]

  • گروه روزنامه‌نگاری تصویری
  • بی‌بی‌سی

شاه چارلز و همسرش

میلیون‌ها نفر در سراسر بریتانیا و بیرون از بریتانیا در حال آماده شدن برای جشن تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم هستند – مراسمی نمادین که ترکیبی از تشریفات مذهبی و نمایشی است.

این مراسم امروز شنبه ۶ ماه مه در کلیسای وست‌مینستر برگزار می‌شود و پادشاه، که همراه با ملکه کامیلا، تاج‌گذاری می‌کند، چهلمین پادشاهی خواهد بود که از سال ۱۰۶۶ در آن‌جا تاج‌گذاری کرده است.

روزی با شکوه همراه با آداب و رسومی با قدمت بیش از ۱۰۰۰ سال خواهد بود.

در اینجا آنچه را انتظار می‌رود در آن روز اتفاق بیفتد بررسی می‌کنیم.

جشن‌های رسمی با حرکت موکب از کاخ باکینگهام به کلیسای وست‌مینستر با محوطه‌هایی مخصوص تماشا در طول مسیر در ساعت ۰۶:۰۰ به وقت گرینویچ آغاز می‌شود.

دسترسی عمومی به مکان‌های واقع در امتداد خیابان مال و وایت‌هال بر اساس تقدم حضور خواهد بود و افراد پس از تکمیل ظرفیت به مکان‌های نمایش رسمی در هاید پارک، گرین پارک و پارک سنت جیمز هدایت می‌شوند.

جایگاه‌هایی برای مهمانان دعوت شده، از جمله کهنه‌سربازان نیروهای مسلح و کارکنان سازمان خدمات ملی بهداشت و مددکاری اجتماعی، در خارج از کاخ باکینگهام برپا شده است.

حدود ۲۰۰ نفر از اعضای نیروهای مسلح – که بیشتر آن‌ها از سواران نگهبان خانواده سلطنت هستند – و در حرکت موکب به سوی کلیسای وست‌مينستر همراه خواهند بود، صبح روز شنبه دور هم جمع می‌شوند.

۱۰۰۰ نظامی دیگر در این مسیر صف خواهند کشید، اما روی هم رفته موکب بسیار کوچکتر از معادل آن در تاجگذاری سال ۱۹۵۳ خواهد بود، که در آن زمان سایر خانواده‌های سلطنتی و نخست‌وزیران کشورهای مشترک‌المنافع در میان کسانی بودند که در آن مراسم شرکت کردند.

آغاز حرکت موکب

کالسکه سلطنتی از کاخ باکینگهام آغاز به حرکت می‌کند و در امتداد خیابان مال به سمت میدان ترافالگار می‌رود، سپس از وایت هال و خیابان پارلمان به سمت پایین می‌رود و بعد به میدان پارلمان و براد سنکچوئری می‌رود تا به در بزرگ غربی کلیسای وست‌مینستر برسد.

پادشاه چارلز و کامیلا ملکه با عدول از سنت به جای سوار شدن بر درشکه طلایی حکومتی که قدیمی‌تر و چندان راحت نیست، سوار درشکه جشن الماس خواهند شد.

ورود به کلیسای وست‌مینستر

انتظار می‌رود موکب کمی قبل از ساعت ۱۱:۰۰ به کلیسای وست‌مینستر برسد و پادشاه احتمالاً به‌جای شلوارهای سنتی‌تر و جوراب‌های ابریشمی که پادشاهان قبل از او می‌پوشیدند، لباس نظامی بپوشد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

پادشاه چارلز ممکن است یونیفورم نظامی بپوشد، مانند لباسی که سال گذشته برای مراسم تدفین مادرش پوشیده بود، در حالی که پدربزرگش جورج ششم در مراسم تاج‌گذاری خود شلوار و جوراب به تن داشت

پادشاه چارلز از در بزرگ غربی وارد می‌شود و از میان شبستان پیش می‌رود تا به فضای مرکزی در کلیسا برسد.

مراسم قرار است ساعت ۱۱:۰۰ آغاز شود و با موسیقی منتخب پادشاه، با ۱۲ قطعه جدید سفارش داده شده، از جمله قطعه‌ای از اندرو لوید وبر، و موسیقی کلیسای ارتدکس یونان به یاد پدر پادشاه، شاهزاده فیلیپ، برگزار می‌شود.

نوه پادشاه، شاهزاده جورج، در کنار نوه‌های کامیلا، لولا، الیزا، گاس، لوئیس و فردی در میان صفوف نخست کلیسای وست‌مینستر حضور خواهد داشت. برخی از کسانی که در موکب در داخل کلیسا شرکت می‌کنند، پیش از پادشاه، نشان‌های شاهی را حمل می‌کنند و بیشتر وسایل را تا زمانی که در مراسم لازم باشد در محراب قرار می‌دهند.

نشان‌های شاهی چیستند؟

به گفته وب‌سایت خانواده سلطنتی، بریتانیا تنها کشور اروپایی است که هنوز از نشان‌های شاهی – نمادهای سلطنتی مانند تاج، گوی و عصای سلطنتی – در تاج‌گذاری استفاده می‌کند.

هر شی‌ء نماد جنبه‌های مختلف خدمات و مسئولیت‌های پادشاه است.

در لحظات کلیدی مراسم، گوی فرمانروا، عصای فرمانروا با صلیب، و عصای فرمانروا با کبوتر و سایر موارد به چارلز اهدا می‌شود.

و عصای ملکه با کبوتر و گرز سلطنتی ملکه با صلیب – که معادل عصاهای پادشاه است – به کامیلا تقدیم می‌شود.

این تشریفات چندین مرحله دارد که انتظار می‌رود کمی کمتر از دو ساعت طول بکشد.

مرحله اول: به رسمیت شناختن

پادشاه چارلز به «مردم» معرفی خواهد شد – سنتی که به زمان آنگلوساکسون باز می‌گردد.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، که در کنار سریر ۷۰۰ ساله تاج‌گذاری می‌ایستد، به هر طرف کلیسا برمی‌گردد و چارلز را «پادشاه بلامنازع» اعلام می‌کند، و سپس از حاضران می‌خواهد که ادای احترام و خدمتگزاری کنند.

جماعت فریاد خواهند زد «خدایا پادشاه را حفظ کن!» و شیپورها پس از هر مورد ادای شهادت به صدا در می‌آیند.

اعتقاد بر این است که سریر تاج‌گذاری که به عنوان سریر سنت ادوارد یا سریر پادشاه ادوارد نیز شناخته می‌شود، قدیمی‌ترین مبلمان در بریتانیا است که هنوز برای هدف اصلی خود استفاده می‌شود. در مجموع ۲۶ پادشاه نشسته بر آن تاج‌گذاری کرده‌اند.

این سریر در اصل به دستور ادوارد اول پادشاه انگلستان ساخته شد تا «سنگ سرنوشت» را که از نزدیکی اسکون در اسکاتلند برداشته شده بود، در بر بگیرد.

این سنگ – یک نماد باستانی سلطنت اسکاتلند – در سال ۱۹۹۶ به اسکاتلند بازگردانده شد اما برای استفاده در این مراسم به لندن منتقل شده است.

در طی مراسم تاج‌گذاری، صندلی بلوطین در مرکز محوطه موزاییک‌پوش باستانی موسوم به «سنگ‌فرش کوسماتی» در مقابل و رو به روی محراب بزرگ قرار داده می‌شود تا بر ماهیت دینی مراسم تأکید شود.

مرحله دوم: سوگند

سپس اسقف اعظم کانتربری مراسم سوگند تاج‌گذاری را اجرا خواهد کرد – که یک الزام قانونی است. او از پادشاه چارلز خواهد خواست تا تأیید کند که در طول سلطنت خود از قانون و کلیسای انگلستان حمایت خواهد کرد و پادشاه دست خود را روی انجیل مقدس گذاشته و متعهد می‌شود که این وعده‌ها را «اجرا کند و به آن‌ها وفادار باشد».

پادشاه چارلز ممکن است کلماتی را برای تصدیق ادیان متعدد موجود در بریتانیا اضافه کند، اگرچه این احتمالاً بخشی از خود سوگند نخواهد بود و تأیید نشده است.

مرحله سوم: مسح

ردای تشریفاتی پادشاه از دوش او برداشته خواهد شد و او در سریر تاج‌گذاری می‌نشیند تا مسح شود که تأکیدی بر موقعیت معنوی فرمان‌روا است که رئیس کلیسای انگلستان نیز است.

اسقف اعظم قبل از اینکه پادشاه را به شکل صلیب روی سر، سینه و دستانش مسح کند، روغن مخصوصی از امپولا – یک قمقمه طلا – روی قاشق تاج‌گذاری می‌ریزد.

این امپولا برای مراسم تاج‌گذاری چارلز دوم ساخته شده بود ولی شکل آن به نسخه‌ای پيشینی باز می‌گردد و افسانه‌ای وجود دارد مبنی بر این‌که حضرت مریم بر قدیس توماس بکت در قرن دوازدهم ظاهر شد و عقابی طلایی به او داد که شاهان آینده انگلستان به وسیله آن مسح می‌شدند.

قاشق تاج‌گذاری بسیار قدیمی‌تر است، و از تخریب نشان‌های شاهی به دست الیور کرامول پس از جنگ داخلی انگلیس جان سالم به در برده است.

خود روغن با استفاده از زیتون‌های برداشت شده از دو نخلستان در کوه زیتون در بیت المقدس برای تاج‌گذاری تولید شد و در مراسم ویژه‌ای در کلیسای مقبره مقدس در شهر تقدیس شده است.

ممکن است یک سایبان روی سریر نگه داشته شود تا پادشاه را از دید پنهان کند، زیرا این مقدس‌ترین بخش مراسم در نظر گرفته می‌شود.

مرحله چهارم: تفویض

لحظه تاج‌گذاری به معنای واقعی کلمه – زمانی که پادشاه تاج سنت ادوارد را برای تنها بار در زندگی خود بر سر خواهد گذاشت.

این تاج از روی نسخه بسیار قدیمی‌تری که برای پادشاه و قدیس آنگلوساکسون، ادوارد اعتراف‌کننده، ساخته شده بود، نام‌گذاری شده است و گفته می‌شود که تا زمانی که کرامول آن را ذوب کرد، در مراسم تاج‌گذاری پس از سال ۱۲۲۰ استفاده می‌شد.

این تاج برای پادشاه چارلز دوم ساخته شده بود که تاجی شبیه به تاجی که ادوارد بر سر داشت می‌خواست که حتی مجلل‌تر باشد.

پادشاه چارلز سوم پس از چارلز دوم، جیمز دوم، ویلیام سوم، جرج پنجم، جرج ششم و الیزابت دوم هفتمین پادشاهی خواهد بود که آن را بر سر می‌گذارد. ملکه الیزابت دوم آخرین بار در مراسم تاج‌گذاری‌اش در سال ۱۹۵۳ آن را بر سر گذاشت.

ابتدا وسایلی از جمله گوی فرمانروا، حلقه تاج‌گذاری، عصای فرمانروا با صلیب و عصای فرمانروا با کبوتر به پادشاه تقدیم می‌شود.

سپس اسقف اعظم تاج سنت ادوارد را روی سر پادشاه قرار می‌دهد و شیپورها نواخته می‌شوند و توپ‌ها به نشانه احترام در سراسر بریتانیا شلیک می‌شود.

در برج لندن ۶۲ تیر توپ به نشان احترام شلیک خواهد شد. شش تیر توپ هم در میدان رژه یگان محافظان سواره شلیک می‌شود. بیست و یک تیر توپ هم در ۱۱ نقطه دیگر در اطراف بریتانیا از جمله در ادینبورا، کاردیف، بلفاست و در کشتی‌های اعزامی نیروی دریایی سلطنتی شلیک خواهد شد.

مرحله پنجم: جلوس بر تخت پادشاهی

در بخش پایانی مراسم، پادشاه بر تخت می‌نشیند. حتی ممکن است اسقف اعظم، سایر اسقف‌ها و اشراف پادشاهی او را بلند کرده و بر تخت پادشاهی قرار دهند.

به طور سنتی، تعدادی از افراد خاندان سلطنتی و اشراف با زانو زدن در برابر پادشاه جدید و سوگند به وفاداری و بوسیدن دست راستش با او بیعت می‌کردند.

با این حال، تصور می‌شود که شاهزاده ویلیام تنها دوک سلطنتی باشد که با پادشاه چارلز بیعت می‌کند.

ملکه

پس از بیعت، ملکه کامیلا در مراسمی ساده‌تر مسح می‌شود، تاج‌گذاری می‌کند و بر تخت سلطنت می‌نشیند – اگرچه او مجبور نخواهد بود که سوگند یاد کند.

و با تاج ملکه ماری – که در اصل برای تاج‌گذاری ملکه ماری در کنار جورج پنجم ساخته شده بود – تاج‌گذاری می‌کند – اما این تاج در حال تغییر است تا برخی از قوس‌هایش حذف شود والماس‌های کولینان ۳، ۴ و ۵ بر آن نشانده شود.

خروج

پادشاه و ملکه همسر از تخت خود فرود می‌آیند و به احتمال زیاد وارد کلیسای سنت ادوارد می‌شوند – در اینجا چارلز تاج سنت ادوارد را برمی‌دارد و تاج شاهنشاهی را بر سر می‌گذارد و سپس به موکب برای خروج از کلیسا می‌پیوندد و سرود ملی پخش می‌شود.

پادشاه و ملکه همسر سپس در امتداد مسیری که از آن آمده بودند به کاخ باکینگهام باز می‌گردند، این بار با درشکه ۲۶۰ ساله زرین حکومتی که از زمان ویلیام چهارم در سال ۱۸۳۱ در هر تاج‌گذاری استفاده شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که سه فرزند شاهزاده ولز، شاهزاده‌ها جورج و لوئی و شاهدخت شارلوت، به همراه والدین خود در درشکه‌ای پشت سر درشکه گلد استیت به این موکب خواهند پیوست.

نزدیک به ۴۰۰۰ نفر از نیروهای مسلح بریتانیا در آنچه که وزارت دفاع آن را بزرگترین عملیات تشریفاتی نظامی در نوع خود برای یک نسل نامیده است، شرکت خواهند کرد.

نمایندگانی از کشورهای مشترک‌المنافع و سرزمین‌های فرادریایی بریتانیا به آنها خواهند پیوست.

و لژیون سلطنتی بریتانیا ۱۰۰ نفر محافظ تشریفاتی را برای همراهی در کنار مسیر موکب در میدان پارلمان اضافه خواهد کرد.

این مسیر از کلیسا تا داخل محوطه کاخ، ۲.۲۹ کیلومتر است. شاه و ملکه سلامی سلطنتی و سه هورا از پرسنل نظامی که در مراسم رژه حاضر بوده‌اند دریافت می‌کنند.

در سال ۱۹۵۳، این مسیر بیش از شش کیلومتر طول داشت و ۴۵ دقیقه طول کشید تا کل موکب از یک نقطه عبور کند.

رژه هوایی بر فراز کاخ باکینگهام

از زمان تاج‌گذاری ادوارد هفتم در سال ۱۹۰۲ مرسوم شد که پادشاه جدید از بالکن کاخ باکینگهام به جمعیت درخیابان مال خوشامد بگوید – در سال ۱۹۵۳ ملکه به مادر، فرزندان و خواهرش و سایر اعضای خانواده سلطنتی پیوست به تماشای رژه هوایی که شامل صدها هواپیما بودند ایستاد.

کاخ باکینگهام تأیید کرده است که پادشاه چارلز و ملکه کامیلا این سنت را ادامه خواهند داد – اگرچه هنوز مشخص نشده است که کدام اعضای خانواده سلطنتی در آن حضور خواهند داشت.

حاضران در مراسم شاهد پایان جشن‌های عمومی روز خواهند بود که با رژه هوایی شش دقیقه‌ای اعضای ارتش، نیروهای دریایی سلطنتی و نیروی هوایی سلطنتی و در نهایت نمایش پیکان‌های سرخ به پایان می‌رسد.

نوشته و تولید شده توسط کریس کلیتون، طراحی از لی‌لی هوین و زوئی بارتولومیو، تصویرگری از جنی لاو

بیشتر بخوانید:

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.