رستم قاسمی رفت؛ جا برای «بذرپاش» باز شد

0

[ad_1]

سرانجام پس از مدت‌ها تایید و تکذیب «استعفا یا برکناری» رستم قاسمی، از «وزارت راه و شهرسازی» دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، رسانه‌های ایران از «موافقت ابراهیم رئيسی» با استعفای او به دلیل آنچه «تشدید بیماری» عنوان شده، خبر دادند.

رستم قاسمی که پیشتر نیز سمت‌های دولتی و نظامی داشته، در هفته‌های اخیر با انتشار تصایر شخصی از سفر دهه گذشته‌اش به مالزی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی در حوزه پوشش زنان بود و بازداشت برخی از نزدیکانش در ماه‌های گذشته به جرم فساد اداری و مالی، خبرساز شده بود.

این وزیر مستفعی دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران، از جمله کسانی بود که همواره از وعده انتخاباتی ساخت «سالی یک میلیون مسکن» ابراهیم رئیسی در خرداد ۱۴۰۰ حمایت کرده و آن را عملیاتی می‌دانست.

روزنامه هم‌میهن در شماره روز سه‌شنبه خود با انتشار گزارشی نوشت که هیچ‌کدام از وعده‌های دولت در حوزه‌های رشد اقتصادی، کاهش تورم، ساخت مسکن و اشتغال‌زایی محقق نشده است. به نوشته این روزنامه «مدیریت دولت هم اصرار دارد که همه نارسایی‌ها برعهده دولت‌های قبلی است.» نویسنده گزارش خطاب به دولت تاکید کرده که «یا نباید وعده می‌دادید یا اگر داده‌اید، باید مسئولیت بپذیرید.»

کنار گذاشتن رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی، در حالی اتفاق می‌افتد که به گزارش رسانه‌های ایران، مهرداد بذرپاش که در حال حاضر ریاست دیوان محاسبات کشور را برعهده دارد، جدی‌ترین گزینه برای جایگزینی قاسمی است. چهره سیاسی جنجالی که انتصابش به عنوان رئیس دیوان محاسبات هم با حواشی بسیاری روبه‌رو بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.