رستوران کریم باقری به دلیل «رعایت نکردن حجاب اجباری» پلمپ شد

0

[ad_1]

اینستاگرام «نامبر سیکس» متعلق به کریم باقری بازیکن سرشناس فوتبال و مربی سابق تیم پرسپولیس، با انتشار پستی از پلمپ شدن مجموعه به دلیل «رعایت نکردن حجاب اسلامی» خبر داد.

کریم باقری از جمله ورزشکاران سرشناسی بود که در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته مطالب انتقادی در صفحه‌های خود در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد. او در چندین استوری هم از علی کریمی، همبازی سابق خود حمایت کرد.

علی کریمی در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته در همراهی با معترضان مواضع صریحی علیه حکومت جمهوری اسلامی گرفت.

باقری که در سال‌های اخیر به عنوان مربی در کادر فنی تیم پرسپولیس قرار داشت، در سال جاری از این تیم کنار گذاشته شده است. خبرهای غیررسمی حکایت از آن دارد که نهادهای امنیتی برای ادامه همکاری او با تیم پرسپولیس مانع ایجاد کرده‌اند.

چند ماه پیش و در جریان انتصاب جواد نکونام به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال نیز مشکل مشابهی گزارش شد که با حذف پست‌های انتقادی کاپیتان سابق تیم ملی و سرمربی فعلی تیم استقلال، «مشکلات امنیتی» او حل شد و توانست قرارداد خود را به ثبت برساند.

ایجاد محدودیت برای ورزشکارانی که سال گذشته به هر نحوی با اعتراضات همراهی کردند در ماه‌های گذشته شدت بیشتری گرفته است.

وریا غفوری، کاپیتان اسبق تیم استقلال یکی از بازیکنان فوتبال ایران بود که به دلیل مواضع انتقادی‌اش در موضوعات اجتماعی و سیاسی، با محدودیت و حتی بازداشت روبه‌رو شد و در نهایت از عرصه بازیکنی کناره‌گیری کرد.

به تازگی نیز، انیس مهمدی، همسر حسین ماهینی کاپیتان سابق پرسپولیس با انتشار یک استوری از حضور نیروهای امنیتی در منزلش در غیاب خود خبر داد.

مهمدی که چند روز پیش نیز از احضار خود به دادسرا خبر داده بود در استوری تازه خود نوشت: «من خونه نیستم، ریختن تو خونمون. چرا آخه؟!»

به گفته مهمدی او به دلیل «تولید، ارسال، توزیع و انتشار آثار مستهجن و مبتذل به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی» هفته گذشته به «دادسرا» احضار شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.