رضا حقیقت‌نژاد روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی درگذشت

0

[ad_1]

رضا حقیقت‌نژاد روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی که ۲۵ مهر ۱۴۰۱ (۱۷ اکتبر ۲۰۲۲) درگذشت

منبع تصویر، @rezahn56

توضیح تصویر،

رضا حقیقت‌نژاد روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی

رضا حقیقت‌نژاد روزنامه‌نگار ایرانی که در سال‌های اخیر به عنوان کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران همکاری می‌کرد، در ساعت‌های اولیه دوشنبه ۲۵ مهر در بیمارستان شاریته شهر برلین درگذشت.

او که متولد سال ۱۳۵۶ بود، ابتدا در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل می‌کرد اما به نوشتن و روزنامه‌نگاری علاقه‌مند شد و تغییر رشته داد و روزنامه‌نگاری را فرا گرفت. او کارش را با نشریات محلی یزد آغاز کرد و در دهه ۱۳۸۰ به عنوان سردبیر نشریه استانی «خاتم» فعالیت کرد.

در اسفند ۱۳۸۷ در وبلاگ خود نوشت که به دلیل انتشار مطالبی در همین نشریه و چند متن در وبلاگ شخصی‌اش در دادگستری یزد پرونده‌ای برایش تشکیل شده و به «۹۱ روز زندان و ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی» محکوم شده است. او به این نکته اشاره کرده بود که بازپرس پرونده در جلسه اول اتهامش را «توهین به مقدسات» خوانده و گفته بود حکمش «اعدام» است و در نهایت به زندان و جریمه تبدیل شد؛ حکمی که البته مجازات زندانش اجرا نشد.

آقای حقیقت‌نژاد کار روزنامه‌نگاری و انتشار نشریه را در جزیره کیش هم دنبال می‌کرد و سپس به تهران آمد و در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به عنوان خبرنگار سرویس سیاسی مشغول به کار شد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.