رهبر حزب‌الله لبنان در انظار عمومی ظاهر شد و به اسرائیل هشدار داد

0

[ad_1]

به گفته حسن نصرالله، رهبر گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، هرگونه تغییر وضعیت کنونی در مسجدالاقصی در اورشلیم (بیت‌المقدس) می‌تواند منجر به انفجاری در سرزمین‌های فلسطینی ‌و تمام منطقه شود.

این اظهارات پس از دیدار ایتامار بن گویر، وزیر امنیت‌ ملی دولت راستگرای جدید اسرائیل از این مکان که مورد احترام مسلمانان و یهودیان است، بیان می‌شود.

دیدار سه‌شنبه او از «حرم شریف» در شرق اورشلیم (بیت المقدس) با انتقاد برخی از کشورهای منطقه از جمله اردن، امارات متحده عربی، ‌و قطر مواجه شد. سفارت‌های آمریکا و فرانسه نیز با انتشار بیانیه به این دیدار اعتراض کردند.

یکی از مقامات دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در تلاش برای فرونشاندن خشم ناشی از این دیدار، گفت که نخست وزیر کاملا به وضعیت موجود متعهد است ‌که تنها به مسلمانان اجازه عبادت در این مکان را می‌دهد.

سخنرانی حسن نصرالله که به مناسبت سومین سال کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، انجام شد، پس از غیبتی چند روزه صورت گرفت.

رهبر حزب‌الله لبنان قرار بود جمعه سخنرانی کند ولی این برنامه به دلیل بیماری لغو شد.

در روزهای اخیر گزارش‌های غیررسمی درباره سکته مغزی حسن نصرالله منتشر شده بود. او در سخنان خود گفت که سال‌هاست به نوعی «حساسیت در نای» خود دچار شده است.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به حزب‌الله پیشتر گفته بودند که حسن نصرالله آنفلوانزا گرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.