روزنامه آمریکایی؛ اسرائیل برای توافق با عربستان خواستار تضمین‌های امنیتی آمریکا علیه تهدید ایران است

0

[ad_1]

پرچم های اسرائیل و عربستان

نشریه آمریکایی اکسیوس در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی نوشته بنیامین نتانیاهو در جریان رایزنی با دولت جود بایدن بر سر توافق برقراری روابط سیاسی با عربستان، خواستار آن شده که آمریکا در جهت دفاع از اسرائیل برابر ایران تضمین‌های جدید و محکمی بدهد.

این نشریه می‌گوید آقای نتانیاهو بر همین اساس یکی از وزرای کابینه خود را که طرحی درباره تضمین‌های امنیتی جدید مورد درخواست اسرائیل تهیه کرده به واشنگتن معرفی کرده تا در تهیه پیش‌نویس این پیمان‌ها با کاخ‌سفید رایزنی کند.

آن طور که مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی به اکسیوس گفته‌اند آقای نتانیاهو خواسته که این تضمین‌ها در قالب مصوبات کنگره آمریکا مکتوب شود تا ایالات متحده رسما خود را به دفاع از اسرائیل در برابر ایران و برنامه هسته‌ای این کشور متعهد بداند.

روزنامه اکسیوس در گزارش اختصاصی خود که روز پنجشنبه – ۱۰ اوت، ۱۹ مرداد – منتشر کرده نوشته درجریان گفتگوی تلفنی ماه گذشته میان رهبران آمریکا و اسرائیل، بنیامین نتانیاهو به جو بایدن گفته بنا دارد ران درمر، وزیر امور استراتژیک کابینه خود را به واشنگتن بفرستد تا جزییات طرح پیشنهادی اسرائیل را با کاخ‌سفید در میان بگذارد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.