روزنامه دولت رئیسی امارات را به دلیل شعارهای تماشاگران ایرانی تهدید کرد

0

[ad_1]

در پی سر داده شدن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی پس از برگزاری مسابقه فوتبال ساحلی ایران و امارات در دوبی، روزنامه «ایران» وابسته به دولت ابراهیم رئیسی، امارات متحده عربی را تهدید کرد.

روزنامه ایران در مطلب کوتاهی در شماره روز دوشنبه ۱۶ آبان، به دلیل این که پلیس امارات «هیچ اقدامی علیه شعارهای ساختارشکنانه این افراد انجام نداد»، مسئولیت سر داده شدن شعارها را برعهده «دولت امارات» دانسته و آن را مغایر «با حسن همسایگی» خوانده است.

این روزنامه تهدید کرده است که «در صورت عدم برخورد مناسب این کشور باید تبعات این اقدام ضدایرانی خود را پذیرا باشد وگرنه تبعات این اقدام خصمانه به زودی دامن این کشور را خواهد گرفت.»

مسابقه میان تیم‌های فوتبال ساحلی ایران و امارات در چارچوب مسابقات جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی، شنبه ۱۴ آبان برگزار شد و تیم ایران در این بازی به پیروزی رسید.

روزنامه ایران اضافه کرده است که سر دادن این شعارها در حالی صورت می‌گیرد که بنا بر ادعای این روزنامه، «هر گونه اقدام سیاسی در کشور امارات با محدودیت‌های جدی روبه‌روست.»

همزمان با اعتراضات سراسری در داخل ایران، ایرانیان خارج از کشور نیز در هفته‌های گذشته، برای نشان دادن همبستگی خود با ایرانیان داخل کشور، در تجمع‌های مختلفی که در سراسر جهان برگزار کردند، علیه جمهوری اسلامی شعار داده‌اند.

در این شرایط، مسابقات تیم‌های ورزشی ایران در خارج از کشور نیز فرصتی برای تماشاگران ایرانی به‌دست داده است تا هم اعتراض خود به حکومت جمهوری اسلامی و هم همبستگی‌شان با مردم معترض در ایران را نشان دهند.

این در حالی است که در جریان مسابقات دوبی، علاوه بر تماشاچیان ایرانی، بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران نیز در اقداماتی نمادین، با مردم معترض در ایران اعلام همبستگی کردند.

سعید پیرامون، یکی از بازیکنان این تیم شامگاه یکشنبه پس از گل منجر به پیروزی تیم ایران در برابر تیم برزیل در بازی نهایی این مسابقات، به شکل نمادین موهای خود را برید.

همچنین پس از آن، اعضای تیم فوتبال ساحلی ایران در مراسم دریافت جام قهرمانی، خوشحالی نکردند و صداوسیمای جمهوری اسلامی که در حال پخش زنده این مراسم بود، مجبور شد با نشان دادن تصاویر آهسته گل‌های بازی، این رفتار اعتراضی بازیکنان را سانسور کند.

تهدید روزنامه دولت ابراهیم رئیسی علیه امارات، در حالی صورت می‌گیرد که خود ابراهیم رئیسی، اعتراضات علیه جمهوری اسلامی در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال قطر را پیش‌بینی و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده است.

آقای رئیسی روز نهم آبان در یک جلسه هیئت دولت وزارت خارجه جمهوری اسلامی را مأمور کرد «در تعامل با مسئولان قطری» از بروز «مشکلات احتمالی» در این زمینه جلوگیری کند.

علاوه بر موضوع سرکوب اعتراضات در ایران، کمک تسلیحاتی جمهوری اسلامی به روسیه در زمینه جنگ اوکراین نیز بر حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی سایه انداخته است.

پیشتر شاختار دونتسک، باشگاه فوتبال اوکراینی، از فیفا خواسته که تیم ملی فوتبال ایران را به‌ دلیل این حمایت تسلیحاتی از رقابت‌های جام جهانی قطر حذف کند.

تیم ملی ایران در جام جهانی قطر با تیم‌های انگلیس، آمریکا و ولز هم‌گروه است و اولین مسابقه ایران روز ۲۱ نوامبر در برابر انگلیس خواهد بود.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.