روسیه تجهیزات خریداری شده از ایران را به میدان جنگ می‌فرستد

0

[ad_1]

یگان‌های نظامی روسیه به‌زودی با تجهیزاتی که یکی از معدود متحدان باقیمانده این کشور، یعنی ایران به آن‌ها فروخته، وارد میدان نبرد خواهند شد.

وزارت دفاع اوکراین روز دوشنبه در بیانیه‌ای با تایید این خبر گفت که نیروهای روسیه از قبل، تجهیزات ساخت ایران را در انبار داشته و منتظر ارسال آنها به میدان نبرد هستند.

به‌گفته اوکراین، این تجهیزات شامل تقریبا هزار و پانصد جلیقه ضدگلوله و هزار و پانصد کلاه ایمنی است.

وزارت دفاع اوکراین مدعی شد که ارسال این محموله جدید تجهیزات توسط ایران، در راستای گزارش‌هایی است که عنوان می‌کند ارتش روسیه در تولید تجهیزات برای سربازان خود، ناکام شده‌است.

کمبود اخیر، تا حدی مرتبط با فراخوانی است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به‌تازگی صادر کرده بود.طبق این فراخوان، روسیه در طول یک ماه، صدها هزار سرباز را برای تقویت جبهه جنگ در اوکراین، به‌خدمت گرفت.

دولت اوکراین، در بیانیه‌ای که منتشر کرد، اظهار کرده که ارسال این تجهیزات، «تنها کمکی نیست» که ایران قصد دارد به روسیه بدهد.

در این بیانیه آمده‌است: «مقامات ایرانی قصد دارند در آینده نزدیک، گروهی تازه از مستشاران را برای کمک در استفاده رزمی از نوع تازه پهپاد «آرش دو» و موشک‌های «زمین‌به‌زمین» ساخت ایران، به روسیه بفرستند.»

گروهی از مستشاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیز از ایران وارد جانکوی، شهری در کریمه شده‌اند تا در آموزش و طریقه استفاده از پهپاد «مهاجر۶» و «شاهد-۱۳۶» به نیروهای روس، کمک کنند.

گفتنی است نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم روز دوشنبه گفت که ایران با تحویل پهپاد به روسیه برای استفاده علیه اهدافی در اوکراین، جهان را ناامن می‌کند.

پلوسی پس از دیدار با نخست وزیر کرواسی، گفت: «من فکر می کنم ایران در حال ارتکاب اشتباهی بزرگ است.»

او گفت: «اول از همه باید بتوانیم با پهپادها مقابله کنیم… این یک فناوری خطرناک است و باید متوقف شود.»

پلوسی روز دوشنبه وارد زاگرب شد تا در نشستی با هدف حمایت از استقلال اوکراین و بازگشت شبه جزیره کریمه به کی‌یف، شرکت کند. روسیه آن منطقه را ضمیمه خود کرده است.

پلوسی گفت: «ما مدتی است که تلاش می‌کنیم با ایران به یک توافق هسته‌ای برسیم تا بتوانیم جهان را امن‌تر کنیم. اکنون آنها با کمک کردن به روس‌ها جهان را مکانی ناامن‌تر می‌کنند.»

ایران ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در اوکراین را رد کرده است. اما گزارش‌های بسیاری از استفاده پهپادهای ایرانی علیه اوکراین منتشر شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.