روسیه می‌‌خواهد چهار دیپلمات اتریشی را در اقدامی متقابل اخراج کند

0

[ad_1]

پس از اخراج چهار دیپلمات روسی توسط وین در پرونده‌ای که به نظر می‌رسد مربوط به جاسوسی باشد، روسیه نیز اعلام کرد چهار دیپلمات اتریشی را در اقدامی متقابل اخراج می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد «وین گامی غیردوستانه و غیرقابل توجیه» برداشته است و موضع قبلی اتریش را به عنوان یک کشور محترم و بی‌طرف از بین می‌برد.

وزارت امور خارجه اتریش نیز در بیانیه‌ای در واکنش به اقدام روسیه گفت: «اخراج کارکنان سفارت اتریش از روسیه تعجب‌آور نیست.»

اتریش پیش از این اعلام کرده بود که چهار دیپلمات روسی را به دلیل «رفتارهای مغایر با توافقات بین المللی» اخراج می کند، دلیلی که اغلب در پرونده های جاسوسی به آن اشاره می شود.

اتریش هنوز درباره دلایل خود برای اخراج دیپلمات‌هایی که در نمایندگی روسیه در سازمان ملل در وین و سفارت روسیه در اتریش کار می کردند، توضیحی ارائه نکرده است.

وین یک مرکز دیپلماتیک بزرگ است که میزبان «سازمان امنیت و همکاری اروپا» (OSCE) و سازمان‌های مرتبط با سازمان ملل متحد مانند «آژانس بین المللی انرژی اتمی» است.

کشورهای بزرگتر مانند روسیه و ایالات متحده اغلب سفیران جداگانه‌ای در اتریش، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان ملل دارند که هر کدام یک سفارت یا ماموریت دائمی دارند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.