رونمایی از یک پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی جمهوری اسلامی؛ بازتاب در رسانه‌های اسرائیلی

0

[ad_1]

ارتش جمهوری اسلامی روز سه شنبه از یک پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی به نام «عقاب ۴۴» در مکان نامعلومی رونمایی کرد.

این ظاهرا اولین پایگاه زیر زمینی است که ظرفیت نگهداری جت‌های جنگنده را دارد. خبرگزاری ایرنا گفت: پایگاه «عقاب ۴۴» قابلیت ذخیره و عملیاتی کردن هواپیماهای جنگنده و پهپادها را دارد.

در همین رابطه، خبرگزاری رویترز به نقل از ایرنا نوشته که این یکی از مهمترین پایگاه های نیروی هوایی کشور است که در اعماق زمین ساخته شده و جنگنده‌های مجهز به موشک‌های کروز دوربرد را در خود جای داده است.

این گزارش در نشریات اسرائیلی بازتاب داشته است. جروزالم پست و برخی دیگر از سایت های خبری به جزئیات این گزارش پرداخته‌اند.

در اردیبهشت ماه سال جاری، ارتش جمهوری اسلامی در مورد پایگاه زیرزمینی دیگری که پهپادها را در خود جای داده است، جزئیاتی را ارائه کرد و گفت ایران به دنبال محافظت از دارایی‌های نظامی در برابر حملات هوایی احتمالی توسط اسرائیل است.

محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این مورد به صدا و سیما گفت: «هر گونه حمله به ایران از سوی دشمنان ما، از جمله اسرائیل، واکنش پایگاه‌های نیروی هوایی ما از جمله عقاب ۴۴ را به دنبال خواهد داشت.»

سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز سه شنبه از اولین پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی موسوم به «عقاب ۴۴» در مکانی نامعلوم در ایران بازدید کردند.

سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز سه شنبه از اولین پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی موسوم به «عقاب ۴۴» در مکانی نامعلوم در ایران بازدید کردند.

به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، پایگاه عقاب ۴۴ در مکانی نامشخص، بخشی از تلاش ایران برای دور کردن تاسیسات نظامی و هسته‌ای کلیدی از مسیر حملات احتمالی است.

جروزالم پست به نقل از ایرنا نوشته که این تنها یکی از پایگاه‌های زیرزمینی نظامی ایران است.

حمله اسرائیل به مواضع گروه های مورد حمایت ایران در سوریه سابقه داشت اما هفته پیش یک کارخانه تسلیحاتی ارتش در اصفهان هدف حمله قرار گرفت. برخی منابع از نقش اسرائیل در این حمله نوشتند اما اسرائیل رسما واکنشی به این خبرها نشان نداد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.