ریزش دوباره متروپل در آبادان؛ قرارگاه خاتم‌ سپاه مسئول تخریب ساختمان است

0

[ad_1]

ساختمان متروپل آبادان بار دیگر چهارشنبه ۲۳ شهریور فرو ریخت. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان می‌گوید احتمالا «یک یا چند نفر از کارگران زیر آوار محبوس» شده‌اند.

مسئولیت تخریب بقایای ساختمان متروپل در خیابان امیری آبادان به قرارگاه خاتم‌الانبیا وابسته به سپاه پاسداران سپرده شده و به گفته محمد دلفی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند، در تیر ماه پیش‌پرداخت «۱۰ میلیارد تومانی» شامل ۲۰ درصد مبلغ قرارداد به قرارگاه خاتم پرداخته شده است.

به گزارش ایرنا، فالح صفایی معاون زیربنایی و عمرانی منطقه آزاد اروند گفت بخشی از ضلع شمالی ساختمان متروپل «به دلیل ناپایدار بودن» ریزش کرد و فرو ریختن ساختمان زمانی رخ داد که «کارگران در حال کار برای سبک کردن سازه این ساختمان بودند.»

به گفته او، قسمت جلویی ساختمان «امروز به طور کامل ریزش کرد» و «هنوز اطلاع دقیقی از مجروح یا کشته شدن کارگران» نیست.

ویدئویی از لحظه فرو ریختن مجدد متروپل در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که انبوه گرد و غبار را نشان می‌دهد که تا صدها متر پیش رفته و راوی به ناشایستگی مسئولان و احتمال آسیب دیدن شهروندان بر اثر ریزش دوباره ساختمان اشاره می‌کند.

به گزارش ایسنا، وحید شعبانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت، در حالی که «نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا مشغول تخریب باقی‌مانده متروپل بودند»، بخشی از ساختمان در دو قسمت ضلع شرقی و بخش میانی سازه، دوباره فرو ریخت.

به گفته شعبانی، چند تن بر اثر این حادثه مجروح شده‌اند و احتمال دارد شمار آسیب‌دیدگان افزایش یابد.

شعبانی با بیان این که پنج تیم عملیاتی با آمبولانس و خودرو نجات در حال آواربرداری هستند، اضافه کرد، تیم جست‌وجو و نجات با سگ‌های زنده‌یاب در مسیر اهواز به آبادان هستند.

امیرعباس نجفی، سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان نیز گفت بخشی از ساختمان متروپل «با وجود رعایت همه شرایط ایمنی» فرو ریخته است.

همچنین نادر نقیبی رئیس اورژانس آبادان تأیید کرد که دست‌کم یک کارگر ساختمانی زیر آوار مانده است.

خبرگزاری رکنا گزارش داده است که یک خودرو پارک شده در نزدیکی ساختمان متروپل بر اثر ریزش آوار تخریب شده است.

واقعه ریزش برج متروپل آبادان در خیابان امیری در مرکز این شهر استان خوزستان، دوم خرداد رخ داد و بنا بر گزارش‌های رسمی، بر اثر آن ۴۳ تن کشته و ۳۷ تن زخمی شدند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.