زندان‌های ایران | جان بهنام موسیوند در خطر است؛ یک زندانی در اهواز «جان باخت»

0

[ad_1]

مادر بهنام موسیوند در چهاردهمین روز از اعتصاب غذای این فعال مدنی زندانی، درباره وضعیت جسمی وخیم فرزندش هشدار داد و از سازمان‌های حقوق‌بشری و جامعه بین‌المللی کمک خواست.

خانم موسیوند در ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، تأکید کرده است: «بهنام حالش بد است و پزشکان می‌گویند اگر امروز یا فردا به او سرم وصل نشود، به کما می‌رود.»

آقای موسیوند که با وجود بیماری و نیاز ضروری به درمان، در اعتراض به نقض کرامت انسانی زندانیان از رفتن به بیمارستان با دستبند و پابند خودداری کرده بود، پس از انتقال ناگهانی از اوین به زندان رجایی‌شهر در روز نهم شهریور اعتصاب غذا کرده است.

او در پی وخامت حالش از زندان به بیمارستان انتقال یافته است.

بهنام موسیوند شهریور ۱۳۹۸ به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش سال زندان محکوم شد که پنج سال آن قابل اجرا است.

یک زندانی در اهواز جان باخت

بر اساس گزارش‌ها یک زندانی روز نهم شهریور به دلیل عدم رسیدگی درمانی در زندان سپیدار اهواز جان باخت.

آرش صادقی، فعال حقوق بشر، در توییتی نوشته است که «عوامل زندان سپیدار» از اعزام مهدی سلیمانی (ضیا) به بیمارستان جلوگیری کرده بودند و در پی‌گیری‌های خانواده این زندانی به آنها گفته‌اند «مهدی عفونت داشته و فوت شده است.»

محرومیت زندانیان از حق درمان و یا رسیدگی پزشکی دیرهنگام، پیش از این جان باختن شماری از زندانیان در ایران را در پی داشته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.