زندانیان سیاسی در ایران باید آزاد شوند

0

[ad_1]

جمعی از فعالان زنان، كارگری، سیاسی و مدنی از روز چهارشنبه تحصنی دو هفته ای را با خواست «آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی مشهور و گمنام» در ایران در میدان ترافالگار لندن آغاز کرده اند.

آنها در بیانیه ای اعلام کردند که دور هم گرد آمده اند تا درباره اقدامات جمهوری اسلامی از جمله «به اسارت در آوردن آزادی بيان، آزادی انديشه و آزادی های سياسی و بازداشت و یا اعدام هزاران هزار انسان، به خاطر نوع تفكر و انديشه شان» روشنگری کنند.

از جمله امضاکنندگان بیانیه، حسن رحیمی، کاوه آهنگر، محمد رحیمی، جهانگير موالی، هوشنگ انصارى، فريبرز پويا، مريم نمازى، رئوف افسايى، هلاله طاهری، فرانک حیدری، رضا آزموده، سیاوش نیکوبیان و ایوب رحمانی هستند.

پریناز پرتو، یکی از امضاکنندگان بیانیه، به بخش فارسی صدای آمریکا می گوید: «در بیانیه گفته شده است که جنبش مدرن زن، زندگی، آزادی، نسل جوان و آينده ساز ايران را به ميدان مبارزه آورد و همگان شاهد بوديم جمهوری اسلامی با دادگاه های نمايشی و فرمايشی، بازداشت شدگان را مجبور به اعتراف عليه خود كرد و شماری از آنان را به جوخه های اعدام سپرد.»

خانم پرتو می افزاید: «در اين تحصن، از مردم و اذهان عمومی اروپا در يكی از مهمترین ميادين لندن خواسته خواهد شد که صدای مردم ايران و به ويژه صدای زندانيان گمنام باشند.»

او اشاره می کند: «جمهوری اسلامی همواره با تهديد و ارعاب خانواده ها سعی كرده است در خفا به جنايات خود ادامه دهد و به ابتدایی ترين حق انسانی زندانيان، احترام نمی گذارد.»

پریناز پرتو همچنین گفت که تحصن از حمایت برخی گروه های مدنی ایرانی در خارج از ایران برخوردار شده است و از جمله به «چپ هاى رادیکال، بلوک متحد سوسیالیستی، شورای همبستگی با مبارزات مردم ایران- انگلیس و گروه حقوق بشر بلوچستان» اشاره کرد.

از آغاز تظاهرات پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، ایرانیان خارج از کشور اقدامات اعتراضی بسیاری علیه حمهوری اسلامی انجام داده اند. آنها در عین حال از تظاهرات در ایران حمایت کرده و خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی شده اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.