زن لبنانی با «اسلحه اسباب‌بازی» از حساب بانکی‌اش پول بیرون کشید

0

[ad_1]

دو سپرده‌گذار لبنانی ظاهرا مسلح روز چهارشنبه تلاش کردند به سپرده‌های مسدود شده خود در بانک دست یابند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد یک زن که تعدادی از فعالان گروه موسوم به «فریاد سپرده‌گذاران» او را همراهی می‌کردند وارد شعبه یک بانک در بیروت شد و ۱۳ هزار دلار از پول خود را بیرون کشید. او گفت اسلحه او در اصل تفنگ اسباب‌بازی بود.

این زن به تلویزیون محلی الجدید گفت برای تامین هزینه درمان سرطان خواهرش به این پول نیاز دارد. او گفت که بارها به بانک مراجعه کرده بود تا پولش را خارج کند اما به او گفته شد که فقط می تواند ماهیانه ۲۰۰ دلار به صورت پوند لبنان دریافت کند. نیروهای امنیتی که بیرون بانک ایستاده بودند، چند تن از فعالان را دستگیر کردند. از یکی از آنها ظاهرا یک اسلحه گرفته شد که مشخص نشد آیا آن هم اسباب‌بازی بود یا خیر.

رویترز نیز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که مدتی بعد، در شهر عالیه، یک مرد مسلح وارد شعبه بانکی دیگر شد و مقداری از پس انداز خود را پس گرفت و سپس خود را تسلیم مقامات کرد.

بانک‌های لبنان پس از بحران اقتصادی سه سال پیش، دسترسی بیشتر سپرده گذاران به پس انداز خود را محدود کرده‌اند و بسیاری از مردم قادر به پرداخت هزینه های اولیه نیستند.

رویدادهای روز چهارشنبه پس از آن اتفاق افتاد که مردی ماه گذشته میلادی در یک بانک بیروت عده‌ای را برای برداشت پول خود به‌منظور درمان پدر بیمارش مدتی نگه داشت.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.