سالیوان در ملاقات با زلنسکی از کمک نظامی چهارصد میلیون دلاری به اوکراین خبر داد

0

[ad_1]

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه به کی‌یف سفر کرد تا با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین دیدار کند. او از بسته کمک نظامی «چهارصد میلیون دلاری» جدید ایالات متحده، خبر داد.

بسته کمک‌های امنیتی جدید، شامل تانک‌های بازسازی شده تی ۷۲ است.

این اولین بار است که ایالات متحده، به اوکراین تانک ارسال می‌کند. این بسته، همچنین شامل هواپیماهای بدون سرنشین و نوسازی شده و دویست و پنجاه موشک زمین‌ به‌ هوای «هاوک» خواهد بود.

سالیوان در این دیدار، همچنین بر ادامه ارائه کمک‌های اقتصادی و بشردوستانه و نیز بر تلاش های مستمر با شرکای خود، برای «پاسخگو کردن روسیه به دلیل تجاوزاتش» تاکید کرد.

کاخ سفید اعلام کرد که این دیدار برای تاکید بر حمایت مستحکم ایالات متحده از اوکراین و مردم آن، در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود، انجام شده است. سالیوان به همراه زلنسکی در این دیدار با«آندری یرماک»، رئیس دفتر رئیس جمهوری و «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع، دیدار کرد.

در اوایل این هفته «کریس کونز» و «راب پورتمن» نیز قبل از انتخابات میان دوره‌ای و برای تقویت حمایت دو حزب از اوکراین، به کی‌یف رفتند تا با زلنسکی ملاقات کنند.

دیدار آنها در میانه نگرانی‌ها درباره اختلاف نظر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر حمایت ایالات متحده از اوکراین انجام شد. پیش از این، برخی از قانونگذاران در هر دو حزب، از میلیاردها دلار کمک نظامی و اقتصادی ایالات متحده به اوکراین، انتقاد کرده بودند.

کوین مک کارتی، رهبر جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «مجلسی که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است، برای اوکراین «چک سفید» نمی‌نویسد.»

از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه، ایالات متحده بیش از «هجده میلیارد دلار» کمک امنیتی و «یک میلیارد و پانصد هزار دلار»، کمک بشردوستانه و اقتصادی به اوکراین ارائه کرده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.