سبزه گره می‌زنیم به امید عدالت و خونخواهی 

0

[ad_1]

برخی از خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات سراسری سال گذشته در ایران بمناسبت سیزدهم فروردین و پاسداشت آیین «سیزده بدر» با انتشار آخرین تصاویر قربانیان در این روز، یاد و خاطره آن‌ها را زنده نگاه داشتند.

ماه‌منیر مولایی مادر کیان پیرفلک با انتشار تصویری از کیان و مرور خاطرات آن روز نوشت: «امسال هم گره بزن به رسم هرساله. اما این‌بار برای پایان ستمگران، برای تقاص خون‌های ریخته شده و برای آزادی، آزادی، آزادی.»

شیرین نجفی، خواهر حدیث نجفی نیز با انتشار تصویری از خواهرش در روز سیزدهم فروردین و طبیعت‌گردی در پارک چیتگر نوشت: «هر روزمون یه خاطره است.»

یکی از بستگان رحیم کلیچ نیز با انتشار ویدئویی از او در روز سیزده بدر نوشت: «و تو رفتی بی من که گره بزنی سبزه تمام خاطره‌هایمان را. و من بدنبال گره‌ای هستم بر سبزه‌ای … به امید عدالت و انتقام خونت.»

اشکان امینی برادر مهسا امینی نیز با بازنشر تصویر مشترکی از دیدار خانواده محمدمهدی کرمی با خانواده آنها سیزدهمین روز نوروز را گرامی داشت.

عظمت اژدری، خواهر غنیمت اژدری از کشته‌شدگان پرواز پی‌اس۷۵۲ نیز با انتشار تصویری از او در این روز نوشت: «سبزه گره زدی که گره‌ها باز شود اما جمهوری اسلامی گره گور به زندگی‌مان انداخت و تمام روزمان را سیاه کرد.»

سیزده به‌در آخرین روز از جشن نوروز است که مردم با حضور در طبیعت و گره زدن سبزه به نشانه گشایش مشکلات زندگی آن را گرامی می‌دارند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.