سه فلسطینی «تحت‌تعقیب» توسط ارتش اسرائیل کشته شدند

0

[ad_1]

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد سربازان این کشور سه فلسطینی تحت تعقیب را در ارتباط با حمله مرگبار علیه اسرائیلی‌ها کشتند.

ارتش گفت که این افراد در حمله ماه گذشته به خودرویی در نزدیکی شهرک یهودی‌نشین کرانه باختری، که طی آن یک مادر بریتانیایی-اسرائیلی و دو دخترش کشته شدند، دست داشتند.

ارتش اسرائیل گفت بامداد پنجشنبه وارد مرکز شهر نابلس در کرانه باختری شد و در یک درگیری شدید با سلاح سه مظنون را کشت که دو نفر از آنها شبه نظامیان وابسته به حماس بودند. ارتش، این افراد را حسن کتنانی، معاذ مصری و ابراهیم حورا معرفی کرد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که سه نفر کشته شدند اما هویت آنها را اعلام نکرد.

خشونت در نابلس در زمان حساسی در منطقه رخ می دهد؛ درست دو روز پس از آن که یکی از رهبران گروه جهاد اسلامی فلسطین که در یکی از زندان‌های اسراییل به اعتصاب غذای طولانی زده بود در زندان اسرائیل درگذشت.

اما پس از درگیری‌هایی که در پی مرگ او میان گروه‌های مسلح در غزه با نیروهای اسراییل روی داد، سه تن از مقامات فلسطینی از توافق دو طرف برای برقراری آتش‌بس خبر دادند.

بنا به گزارش‌ها، در جریان این درگیری‌ها، راکت‌های گروه‌های حماس و جهاد اسلامی به سوی اسرائیل پرتاب شدند و هواپیماهای نظامی این کشور نیز مواضع شبه نظامیان در آن منطقه را بمباران کردند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.