شجاعت معترضان ایرانی الهام‌بخش همه ما است

0

[ad_1]

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه در کنفرانسی خبری در پایان نشست وزیران امور خارجه هفت کشور صنعتی جهان، گروه هفت، در مونتسر آلمان گفت شجاعت زنان و مردان ایرانی «الهام‌بخش همه ما است.»

به گفته او، با گذشت ۵۰ روز از آغاز اعتراضات در پی کشته‌شدن مهسا امینی، نسل جوان ایران همچنان خواستار تحقق آرزوهایشان است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود واشنگتن در حال رایزنی با شرکت‌های فناوری به منظور کمک به مردم ایران است.

به گفته او، پهپادهای جنگی ایرانی غیرنظامیان اوکراینی و زیرساخت‌های اوکراین را از بین می‌برد.

آنتونی بلینکن در ارتباط با جنگ در اوکراین نیز گفت پوتین در این کشور وحشت‌پراکنی می‌کند و جامعه بین‌المللی از روسیه می‌خواهد استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح را پایان دهد.

به گفته او، گروه هفت به تقویت پدافند هوایی اوکراین خواهد پرداخت و از این کشور در برابر حملات روسیه به بخش انرژی‌اش حمایت می‌کند.

آنتونی بلینکن همچنین نقش آلمان در رویارویی با تهدیدات روسیه را تحسین کرد. او همچنین تاکید کرد ایالات متحده با دلایل عنوان‌شده برای سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، به چین کاملا موافق است.

ساعاتی پیش از سخنان آقای بلینکن، وزیران خارجه کشورهای عضو گروه هفت در پایان نشست دو روزه خود در شهر مونستر آلمان، با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز حمایت از مردم ایران از خواست آنها برای داشتن آینده‌ای مبتنی بر امنیت و احترام به حقوق انسانی شهروندان حمایت کردند.

در این بیانیه آمده است:« ما مرگ خشونت‌آمیز زن جوان ایرانی، مهسا امینی را پس از دستگیری توسط پلیس اخلاق محکوم می‌کنیم. همچنین استفاده وحشیانه و نامتناسب از زور علیه معترضان و کودکان را نیز محکوم کرده و از مقامات ایرانی می‌خواهیم که به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی ، از جمله میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی احترام بگذارند.»

وزیران امور خارجه گروه هفت افزوده‌اند: «ما از مقامات ایرانی می‌خواهیم تا با زنان به شکلی برابر رفتار کنند و به حقوق جهانی که بر اساس معاهدات بین المللی برای آنها در نظر گرفته شده، احترام بگذارند.»

آنها در بخش دیگری از این بیانیه متذکر شده‌اند که ایران پس از چند ماه مذاکره فشرده برای احیای برجام، هنوز تصمیمات لازم را نگرفته است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.