شروین حاجی‌پور، ترانه‌سرای «برای…»، در بازداشت «اطلاعات ساری» است

0

[ad_1]

کمند حاجی‌پور، خواهر شروین حاجی‌پور اعلام کرده است که این خواننده معترض بر خلاف شایعات برخی رسانه‌های دولت جمهوری اسلامی، آزاد نشده و همچنان در بازداشت «اداره اطلاعات ساری» است.

کمند حاجی‌پور با انتشار مطلبی در حساب اینستاگرامی خود نوشته است که نهم مهرماه افرادی از «اداره اطلاعات ساری» با پدر و مادرش تماس گرفته‌اند و «اطلاع دادن که شروین پیششونه.»

خواهر این خواننده در ادامه با بیان اینکه شروین حاجی‌پور هم امکان برقراری یک تماس تلفنی یافته و به مادرش گفته است که «حالش خوبه و جای نگرانی نیست»، اظهار داشته است: «در حال حاضر وکیل در حال پیگیری کارش هست.»

شروین حاجی‌پور، خواننده جوانی است که در روزهای گذشته ترانه کوتاهی با نام «برای…» براساس مجموعه نوشته‌هایی از کاربران فارسی زبان شبکه اجتماعی توییتر را خواند و به معترضان مرگ در بازداشت مهسا امینی، حجاب اجباری و نوع حکومت ایران که طی هفته‌های اخیر به خیابان‌ها آمده‌اند، تقدیم کرد.

پس از اقبال گسترده به ترانه «برای…» و فراگیر شدن آن میان معترضان شهرهای مختلف ایران و بازنشر فراوان آن در شبکه‌های مختلف اجتماعی، منابع حقوق بشری هفتم مهرماه و در سیزدهمین شب اعتراضات سراسری، از بازداشت شروین حاجی‌پور، خواننده این ترانه توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی خبر دادند.

کمند حاجی‌پور در مطلب دیگری نیز به بیان «چند نکته» درباره برادرش پرداخته و در حساب اینستاگرام خود نوشته است: شروین حاجی‌پور پس از حضور در «پلیس فتا» شهر ساری، بازداشت و به «اداره اطلاعات» منتقل شده است.

او در ادامه تاکید کرده است که این خواننده جوان «همچنان در بازداشت است» و اظهار داشته است که خبر برخی رسانه‌ها همچون «شرق‌نیوز» از رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی مبنی بر آزادی شروین حاجی‌پور «کذب محض» است.

خبرگزاری دولتی «برنا» وابسته به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی، شنبه نهم مهرماه در خبر مدعی شده بود «برغم شایعات منتشر شده»، شروین حاجی‌پور «بازداشت نشده است» و صرفا طی «احضاری» به او بابت آنچه این رسانه «تشویق به اغتشاش» نامیده، «تذکر» داده شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.