صرفه‌جویی در پاریس؛ ایفل زودتر به خواب می‌رود

0

[ad_1]

چراغ‌های برج ایفل به دستور شهردار پایتخت فرانسه و به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی هر شب حدود یک ساعت زودتر خاموش خواهد شد.

شهردار پاریس می‌گوید نه تنها چراغ‌های برج ایفل به جای ساعت یک بعد از نیمه‌شب یک ربع قبل از نیمه‌شب خاموش خواهد شد، بلکه برای صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی دمای آب استخرها هم یک درجه پایین برده می‌شود و چراغ‌های تزئینی ساختمان‌های عمومی و اداره‌های دولتی هم با شروع فصل پاییز از ساعت ده شب به بعد روشن نخواهد ماند.

به گفته آن هیدالگو به غیر از مراکز نگهداری از سالمندان و کودکان، از ۲۳ سپتامبر ساختمان‌های عمومی هم بیک درجه خنک‌تر خواهند شد.

او گفت: «غیر از مهد کودک‌ها و خانه‌های سالمندان دمای داخل همه ساختمان های عمومی ۱۸ درجه سانتیگراد بیشتر نخواهد بود یعنی یک درجه کمتر.»

خانم شهردار گفت این تنها پاریس نیست که وارد فاز صرفه‌جویی می‌شود بلکه دیگر شهرهای فرانسه نیز برای تحقق هدف امانوئل ماکرون رئیس جمهوری مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی میزان مصرف انرژی در کشور تلاش خواهند کرد.

تنها فرانسه نیست که در مسیر صرفه‌جویی انرژی گام بر می‌دارد. دیگر کشورهای اروپایی هم در سایه تهدید قطع گاز روسیه و افزایش قیمت انرژی برای کاهش هزینه و مصرف چاره اندیشی می کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.