عبدالله: طالبان عوامل تخریب مقبره احمدشاه مسعود و بدرفتاری با زنان معترض را شناسایی و تنبیه کند

0

[ad_1]

مقبره احمدشاه مسعود در پنجشیر

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

مقبره احمدشاه مسعود در پنجشیر، حامد کرزی، رئیس جمهور وقت افغانستان در حکمی به او لقب «قهرمان ملی افغانستان» داده بود

عبدالله عبدالله، رییس پیشین شورای عالی مصالحه افغانستان که در کابل به سر می‌برد، به خبرهای تخریب مقبره احمدشاه مسعود و بدرفتاری طالبان با دانشجویان دختر دانشگاه بدخشان و زنان معترض در کابل واکنش نشان داده و گفته که «باعث ایجاد تفرقه و بدبینی» می‌شود. او گفته که از مسئولان طالبان «انتظار داریم تا هر چه زودتر عوامل این فتنه‌ها را شناسائی و در جهت تنبیه آنان، جداً اقدام نمایند.»

ویدیویی که روز جمعه به بی‌بی‌سی فارسی رسید، نشان می‌دهد که مقبره احمدشاه مسعود در پنجشیر دوباره تخریب شده است. منبعی که این ویدیو را فرستاده می‌گوید که «نیروهای طالبان وارد مقبره احمدشاه مسعود شده و سنگ مقبره‌اش را شکستند.»

هفته گذشته نیز ویدیوهایی منتشر شد که نشان می‌داد یک نگهبان طالبان دروازه ورودی دانشگاه بدخشان را بر روی دانشجویان زن می‌بندد و ظاهرا به خاطر نداشتن حجاب مورد نظر طالبان مانع ورود آنها به دانشگاه شد.

آقای عبدالله در فیسبوک خود نوشته است که «تأکید می‌کنیم که احترام به بزرگان و شخصیت‌های ملی شناخته شدهٔ اقوام با هم برادر و برابر و حُرمت به زنان جز عنعنات پسندیده مردم افغانستان است و عدم رعایت آن باعث ایجاد تفرقه و بدبینی میان مردم کشور می‌گردد.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.