عذرخواهی پس از بوسه جنجالی؛ سرمربی تیم ملی زنان اسپانیا اخراج شد

0

[ad_1]

فدراسیون فوتبال اسپانیا روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور خورخه ویلدا، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان این کشور، را اخراج و به خاطر رفتار لوئیس روبیالس، رئیس تعلیق‌شدۀ این فدراسیون، عذرخواهی کرد.

در پی تعلیق آقای روبیالس از سوی فیفا هم‌زمان با شروع تحقیقات در مورد رفتار او در پایان فینال جام جهانی، یک هیئت مدیرۀ موقت هدایت فدراسیون فوتبال اسپانیا را برعهده گرفته است.

پدرو روچا، رئیس موقت این فدراسیون، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای جداگانه به خاطر آن‌چه «رفتار نامناسب» روبیالس خوانده، عذرخواهی کرده است.

او همچنین «لطمه‌ای» را که به فوتبال اسپانیا، ورزش اسپانیا، جامعه اسپانیا و ارزش‌های فوتبال و ورزش این کشور وارد شده، «عظیم» دانست.

پیشتر کمیته انضباطی فیفا روز چهارم شهریور اعلام کرده بود که لوئیس روبیالس را به‌دلیل بوسیدن لب‌های جنیفر هرموسو، از بازیکنان تیم ملی زنان اسپانیا، به شکل موقت و به مدت ۹۰ روز از فعالیت فوتبالی منع کرده است.

رئیس تعلیق‌شدۀ فدراسیون فوتبال اسپانیا در جریان مراسم اهدای مدال و جام قهرمانی به تیم کشورش در جام جهانی، لب‌های جنیفر هرموسو را بوسیده بود که این اقدام، با انتقادهای فراوان بازیکنان فوتبال و مقام‌های دولتی اسپانیا مواجه شد.

روبیالس همچنین هنگامی که روی سکوی تماشاگران مخصوص مسابقه بود به علامت پیروزی بیضه‌های خود را گرفته بود، در حالی‌ که ملکه و شاهدخت ۱۶ سالهٔ اسپانیا در نزدیکی او بودند.

از سوی دیگر، اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا در حالی اعلام شد که او جمعه گذشته بابت حمایت از روبیالس عذرخواهی کرد و رفتار رئیس تعلیق‌شده فدراسیون در قبال بازیکن تیم ملی زنان این کشور را نیز به باد انتقاد گرفت.

خورخه ویلدا که هدایت تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا را در رقابت‌های قهرمانی جهان بر عهده داشت در کنار لوئیس د لا فونته، سرمربی تیم ملی مردان، از جمله مقامات ارشد فدراسیون بود که سخنرانی روبیالس در دفاع از بوسیدن لب‌های جنیفر هرموسو را تشویق کرده بود.

عملکرد خورخه ویلدا در هدایت تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا از مدت‌ها پیش زیر ذره‌بین قرار گرفته بود.

حدود یک سال پیش و قبل از آغاز رقابت­‌های اروپایی فوتبال زنان، دست‌کم ۱۵ بازیکن تیم ملی زنان اسپانیا در اعتراض به فشارهای روحی ناشی از عملکرد او از اردوی تیم ملی کناره گیری کردند و خواستار برقراری محیطی حرفه‌ای در تیم ملی شدند.

از این گروه فقط سه بازیکن برای مسابقات جام جهانی به ترکیب تیم ملی اسپانیا بازگشتند.

هر چند گروه کثیری از فوتبال‌دوستان هنگام بازگشت تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا به کشورشان پس از کسب مقام قهرمانی جهان آقای ویلدا را تشویق کردند ولی در طول مسابقات تیم اسپانیا در جام جهانی امسال همواره گروهی از تماشاچیان او را هو می‌کردند.

اعضای تیم ملی فوتبال مردان اسپانیا نیز روز ۱۳ شهریور در اولین روز اردوی آمادگی برای مسابقات تدارکاتی قهرمانی اروپا با صدور بیانیه‌­ای رفتار لوئیس روبیالس، رئیس تعلیق شده فدراسیون، در قبال جنیفر هرموسو را محکوم کردند.

اکثر کارشناسان در اسپانیا خورخه ویلدا را متحد نزدیک لوئیس روبیالس می‌دانند و از آغاز این ماجرا پیش‌بینی می‌کردند که او اخراج خواهد شد.

گزارش برخی از رسانه­‌های اسپانیایی حاکی است که لوئیس روبیالس پس از قهرمانی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا در جام جهانی به خورخه ویلدا یک قرارداد چهار ساله پیشنهاد کرده بود که براساس آن حقوق سالانه او از ۱۶۰ هزار به ۵۰۰ هزار یورو افزایش می‌یافت.

با استفاده از گزارش‌های خبری رویترز، آسوشیتدپرس و رادیوفردا؛ ش.ر/آ.ت.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.