عکس های دیدنی از تایلند، سرزمین لبخندها

0

[ad_1]

تایلند، سرزمین لبخندها، یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود که علاوه بر جاذبه‌های متنوع، از فرهنگی غنی برخوردار است.

تایلند، کشوری در آسیای جنوب شرقی است که با میانمار، لائوس، کامبوج و مالزی مرز مشترک دارد. این کشور به‌دلیل قرارگیری در منطقه‌ای استوایی، دارای اکوسیستم متنوعی همچون مناطق جنگلی، مزارع حاصلخیز برنج، فلات وسیع و سواحل دیدنی است. تایلند تا نیمه دوم قرن بیستم میلادی عمدتا محلی برای کشاورزی بود و جمعیت بسیار کمی داشت؛ تا اینکه از دهه ۱۹۶۰ میلادی تعداد قابل‌توجهی از مردم به بانکوک و شهرهای دیگر نقل‌مکان کردند. علاوه بر بانکوک که پایتخت این کشور به حساب می‌آید، شهرهای بزرگی مانند چیانگ مای در شمال، ناخون راتچاسیما در شمال شرق، پاتایا در جنوب شرق و هت‌یای در جنوب تایلند قرار گرفته‌اند. تا قبل از قرن بیستم، رودخانه‌ها و کانال‌های آب به‌عنوان جاده استفاده می‌شدند و اگرچه برخی از کانال‌ها پر شده‌اند، بسیاری از آن‌ها هنوز برای عبورومرور به کار می‌روند؛ به‌طوری که فروشندگان کالاهای خود را در بازارهای شناور می‌فروشند و والدین فرزندان خود را با قایق‌های موتوری به مدرسه می‌برند.

فرهنگ معاصر تایلندی با وجود همه تاثیرات غربی، هندی و چینی، همچنان در سنت تایلندی ریشه دارد. بسیاری از سنت‌ها و باورهای مردم تایلند مستقیما از اصول بودایی نشئت می‌گیرند. هندوئیسم نیز سهم مهمی در فرهنگ تایلند داشته است و پیوندهای نزدیک بین تایلند و هند را می‌توان در هنر، ادبیات و بسیاری از آداب‌ورسوم تایلندی مشاهده کرد. یکی از جالب‌ترین رفتارهای تایلندی که این کشور را به «سرزمین لبخندها» معروف کرده، لب‌های همیشه خندان در این کشور است. حداقل ۱۳ لبخند مختلف در تایلند وجود دارد که هرکدام معنای خاصی دارند و به فرد اجازه می‌دهند تا طیف وسیعی از احساسات را بدون هیچ عمل فیزیکی یا کلامی بیان کنند.

تایلند که تقریبا مساحتی مشابه اسپانیا یا فرانسه دارد، مقصد مسافرتی محبوبی با امکانات گردشگری مناسب است. در واقع این کشور به‌خاطر میراث فرهنگی غنی، جشنواره‌های رنگارنگ و پرجنب‌وجوش و سواحل زیبایی مانند سواحل جزیره فی‌فی شهرتی جهانی دارد. پوکت نیز که بزرگ‌ترین جزیره تایلند محسوب می‌شود، با سواحل متعدد، بازارها و مغازه‌های متنوعش، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. از آنجا که بیش از ۹۰ درصد از جمعیت تایلند را پیروان آیین بودایی تشکیل می‌دهند، بیش از ۳۵,۰۰۰ معبد در این کشور وجود دارد که جزو جاهای دیدنی تایلند هستند. از معروف‌ترین معابد می‌توان به معبد سفید، معبد آرون، معبد فو و معبد پراکائو اشاره کرد. بودایی‌ها جشن‌های مختلفی در طول برگزار می‌کنند که مقدس‌ترین جشن مذهبی آن‌ها «روز بودا» نام دارد و در آن تولد، روشنفکری و مرگ بودا را گرامی می‌دارند.

سه سازه مرتفع و مخروطی شکل و تاریخی در تایلند

مجسمه بودای نشسته در تایلند

معبدی با چندین مناره در نورپردازی شب در تایلند

صخره ای بزرگ در مجاورت دریا در تایلند

مجسمه بودای ایستاده در مقابل ساختمانی سفید در تایلند

راهبی در حال غذادادن به سگ ها در تایلند

دو عمارت مخروطی شکل تاریخی در تایلند

قایق سواری در دریا در تایلند

چندین صخره سرسبز در وسط دریا در تایلند

ساختمانی سفید و طلایی در تایلند

آب شفاف دریا در منطقه ای کوهستانی

عمارتی چند طبقه و تاریخی در تایلند

برای بسیاری از گردشگران، تجربه سفر دیگران اهمیت زیادی دارد و راهگشای آن‌ها در تصمیم‌گیری درست است. اگر شما نیز تاکنون به تایلند سفر کرده‌اید و خاطره و تجربه جالبی دارید، می‌توانید آن را با کاربران کجارو به اشتراک بگذارید. 

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.