فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات «کلید پیروزی» است

0

[ad_1]

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی ویدیویی با حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران، با تأکید بر «پیشگامی زنان شجاع و حق‌طلب و پشتیبانی و هم‌آهنگی مردان آزادی‌خواه»، این اعتراضات را نقطه بی‌بازگشت «راه پس گرفتن» ایران از جمهوری اسلامی دانست.

او در این پیام که در شبکه‌های اجتماعی‌اش منتشر کرده، «تداوم و فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات» را «کلید پیروزی» دانست و عنوان کرد: «هماهنگی طیف‌های متنوع و گسترده‌ای از تشکل‌ها و نیروهای سیاسی و مدنی، هنرمند و ورزشکار، دانشجو و معلم، کارگر و بازنشسته در پشتیبانی از اعتراضات مردم، سرآغاز کم‌کاری‌ها و نافرمانی‌های گسترده و فلج‌کننده است که مبارزه ملت را به پیروزی نهایی نزدیک می‌کند. تداوم و فراگیرتر کردن اعتراضات و اعتصابات، کلید پیروزی است.»

شاهزاده رضا پهلوی اضافه کرد: «ملت بزرگ ایران، در پی قتل دخترمان، ژینا، شما با فراگیرترین اعتراضات پس از آبان ۹۸، نقطه غیر بازگشتی را در راهِ پس گرفتن میهن‌مان از رژیم ضد ایرانی جمهوری اسلامی رقم زده‌اید.»

شاهزاده رضا پهلوی پیشگامی زنان شجاع در این اعتراضات و پشتیبانی مردان آزادی‌خواه را نقطه تمایز این اعتراضات دانست و افزود: «از دانشگاه و بازار تا خیابان‌های سراسر ایران، فریاد بلند “زن، زندگی، آزادی” سر می‌دهند، با هم می‌ایستند، و تلاش جمهوری اسلامی برای ایجاد تفرقه و شکاف بین هم‌میهنان کُردمان و بقیه ملت ایران را نقش بر آب می‌کنند.»

او با تأکید بر این که «من به این هوش و شعور، و صَلابَت و دلاوری شما افتخار می‌کنم» خطاب به مردم ایران گفت: «شما ملت، عزم‌تان را جزم کرده‌اید که سرنوشت خود را به دست بگیرید و آینده را بسازید.»

او ادامه داد: «ژینا که چشم و چراغِ زندگی خانواده‌اش بود، مظلومانه و بی‌گناه کشته شد؛ اما امروز، نام او به نماد خشم و همبستگی ملی ما علیه جمهوری اسلامی تبدیل شده و به ملت، قدرت داده است.قدرتِ ملتی متحد از هر حکومتِ سرکوبگری، نیرومندتر است.»

شاهزاده رضا پهلوی به عوامل سرکوب هشدار داد: «بدانید که سرانجامی جز تسلیم شدن در مقابل اراده ملت ندارید. به نفع‌تان است که تا فرصت هست به آغوش باز ملت بپیوندید.»

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.

در تازه‌ترین واکنش‌ها به مرگ تحت بازداشت مهسا امینی، معترضان در استان‌های ایلام، مازندران، قزوین، مرکزی، گرگان، و همدان نیز به موج اعتراضات پیوستند. این اعتراضات که از ۲۶ شهریور آغاز شده، طی چهار روز دست‌کم در ۱۵ استان جریان داشته است.

بنا بر گزارش‌ها، این اعتراض‌ها تاکنون در استان‌های کردستان، تهران، البرز، خراسان مرکزی، آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، اصفهان، قزوین، کرمانشاه، گرگان، و مازندران برگزار شده است. در چهارمین روز، علاوه بر گسترش اعتراضات دانشجویی، شماری از کسبه بازار بزرگ تهران با شعار «مهسا امینی، روحت شاد» به صف معترضان پیوسته‌اند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.