فرزندان میریوسف یونسی درباره در خطر بودن جان پدرشان در بازداشت هشدار دادند

0

[ad_1]

فرزندان میریوسف یونسی که به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق بازداشت شده، نسبت به در خطر بودن جان پدرشان در بازداشت و شکنجه او هشدار دادند.

میریوسف یونسی پدر علی یونسی، دانشجوی نخبه زندانی، است.

رضا یونسی،‌ پسر میریوسف و برادر علی، روز جمعه، ۱۶ دی‌ماه، در توئیتی نوشت: «جان پدرم در خطر است و هر آسیبى به وى وارد شود مسئولیتش با جمهورى اسلامى خواهد بود.»

او افزود: «از روزى كه میریوسف یونسى را بازداشت كردند، دسترسى به داروهایش براى بیمارى‌هایش قطع شده. در تماس تلفنى كوتاهش وضعیت صحبت كردنش به شدت نگران‌كننده بود و گفت [ماموران] كارى می‌كنند كه از كتک زدن خیلى بدتر است.»

کمی قبل از آن، آیدا، دیگر فرزند میریوسف یونسی، نیز گفته بود که پدرش یک هفته پس از بازداشت از زندان تماس گرفته، اما وضعیت او نگران‌کننده است.

او در توییتی به نقل از پدرش نوشت: «یک هفته است ۱۰-۱۲ بازجو با انواع فحش‌ جنسی ازش میخوان که اتهاماتی بی‌اساس را قبول کند.»

به گفته دختر آقای یونسی، این بازداشتی «به بازجوها گفته تمام اسناد کاری دفترشان مکتوب و در دسترس است، اما بازجوها اصرار دارند وی را به پرونده‌ای که به او مربوط نیست ارتباط دهند.»

میریوسف یونسی هفته گذشته بازداشت شده و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۲ دی‌ماه مدعی شد که او جزو یک «شبکه‌ تأمین مالی و تجهیزاتِ تیم‌های عملیاتی» سازمان مجاهدین خلق در ایران بوده است.

علی یونسی، برنده مدال طلای المپیاد جهانی نجوم، و امیرحسین مرادی، دیگر دانشجوی نخبه دانشگاه شریف، در سال ۱۳۹۹ بازداشت و به‌ اتهام «تخریب، اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام» به ۱۶ سال زندان محکوم شدند.

بازداشت پدر علی یونسی در حالی است که در جریان اعتراضات سراسری، این دانشجوی نخبه به همراه امیرحسین مرادی، در پیامی مشترک از زندان اوین، از اعتراضات دانشجویی جاری در ایران حمایت کردند.

میریوسف یونسی پیشتر نیز در پیش و پس از انقلاب سابقه زندانی شدن با اتهام‌های سیاسی را دارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران (سازمان مجاهدین خلق) با انتشار بیانیه‌ای دستگیری‌های اخیر را از جمله دستگیری آقای یونسی را محکوم کرده است.

در این بیانیه همچنین اتهام‌هایی که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی علیه بازداشت‌شدگان وارد کرده «دروغ» خوانده شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.