فیفا به ۳۲ تیم جام‌جهانی قطر؛ از مسایل سیاسی و عقیدتی پرهیز و فقط روی فوتبال تمرکز کنید

0

[ad_1]

جام جهانی قطر

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

جام جهانی قطر کمتر از سه هفته دیگر آغاز خواهد شد

فدراسیون جهانی فوتبال – فیفا – در آستانه آغاز جام جهانی قطر به تمامی تیم‌ها حاضر در این مسابقات توصیه کرده که تمرکز خود را فقط روی فوتبال بگذارند و نگذارند مسایل سیاسی و ایدئولوژیک به فوتبال راه پیدا کند.

این نامه که رسانه‌ها محتوای آن را روز جمعه – ۱۳ آبان، چهارم نوامبر – منتشر کردند به امضای جیانی اینتفانتینو، رئیس و فاطمه سمورا، دبیرکل فیفا رسیده و در آن به تیم‌های حاضر در جام جهانی گفته شده: «اجازه ندهید مسایل سیاسی و عقیدتی جاری در جهان به فوتبال سرایت کند. لطفا بگذارید فقط روی فوتبال تمرکز کنیم».

۳۲ تیم از ۵ قاره جهان چند روز دیگر مسابقات جام جهانی امسال را در قطر آغاز می‌کنند و این در حالی است که برگزاری این مسابقات در این کشور حاشیه خلیج فارس، با انتقادهای فراوانی روبروست.

استثمار کارگران خارجی درگیر در احداث ورزشگاه‌های جام جهانی از سوی کارفرمایان قطری؛ قوانین اسلامی قطر که ارتباط میان دو همجنس را به رسمیت نمی‌شناسد و همچنین فروش پهپاد از سوی ایران به روسیه در جریان جنگ اوکراین و سرکوب خونین معترضان ایرانی از سوی حکومت این کشور، همگی مواردی است که فیفا در چند سال گذشته و از روز اول تعیین شدن قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ تا همین هفته گذشته با آنها روبرو بوده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.