ماموران شهرداری تهران برای مقابله با  «فرصت‌طلبان» از لباس‌ «ضدگلوله، سپر و کلاه‌خود» استفاده می‌کنند

0

[ad_1]

در حالی که نیروهای یگان ویژه جمهوری اسلامی در هفته‌های گذشته با استفاده از زور و خشونت عریان با معترضان در نقاط مختلف ایران مقابله کرده‌اند، یک روزنامه چاپ تهران می‌نویسد مقام‌های شورای شهر و شهرداری پایتخت گزارش‌ها پیرامون کمک شهرداری به یگان ویژه را تکذیب می‌کنند.

«هم میهن» روز دوشنبه ۲۳ آبان نوشت این روزنامه فیلمی در اختیار دارد که در آن تورج فرهادی، شهردار منطقه ۱۹ تهران، دو هفته پیش «درباره استفاده نیروهای شهرداری از لباس‌های یگان‌ویژه و ضدگلوله» سخن گفته است.

آنطور که هم‌میهن نوشته سخنان فرهادی مربوط به مقابله نیروهای شهرداری با ساخت‌وسازهای غیرقانونی در منطقه ۱۹ است اما او در عین حال گفته است: «حتی نیروهای روابط عمومی شهرداری منطقه و همه نیروهای شهرداری با لباس‌های یگان‌ویژه و ضدگلوله با ما همراه می‌شوند. یک سری لباس‌های ضدگلوله، سپر و کلاه‌خود تهیه شده بود که ۶۰-۵۰ نفر با این لباس‌ها برای عملیات تخریب می‌رفتند.»

پیشتر گزارش‌‌های زیادی در مورد استفاده نهادهای امنیتی و نظامی ایران از روش‌های نامتعارف برای سرکوب اعتراض‌ها منتشر شده است. استفاده از آمبولانس برای جابجایی نیروهای سرکوبگر و یا انتقال بازداشت‌شدگان، از جمله موارد بحث‌برانگیز در هفته‌های گذشته بوده است.

با این حال شهردار منطقه ۱۹ تهران در مصاحبه‌ای که «هم میهن» با او کرده است دلیل استفاده نیروهای شهرداری از «لباس‌های ضدگلوله، سپر و کلاه‌خود» را مقابله با «سازندگان فرصت‌طلب، پولدار و زمین‌خوار» عنوان کرده است که به گفته او «آدم‌های خاص مثل اراذل و اوباش را استخدام می‌کنند تا دور زمین‌های‌شان بایستند و با چوب، سنگ و حتی آهن به نیروهای شهرداری مقابله با ساخت‌وسازهای غیرقانونی، حمله می‌کنند.»

روزنامه «هم میهن» در ادامه می‌نویسد به‌رغم حرفهای فرهادی، شماری از شهروندان و کاربران شبکه های اجتماعی درباره عدم استفاده از نیروهای شهرداری در برخورد با اعتراضات ابراز تردید می‌کنند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.