متروپل آبادان دوباره فروریخت، احتمال محبوس شدن کارگران در زیر آوار

0

[ad_1]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان روز چهارشنبه ۲۳ شهریور از ریزش بخشی از باقی‌مانده ساختمان متروپل آبادان خبر داد و گفت که «احتمال می‌رود یک یا چند نفر از کارگران زیر آوار محبوس شده باشد.»

وحید شعبانی در این باره توضیح داد که «نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مشغول تخریب باقی‌مانده متروپل بودند که متأسفانه بخشی از ساختمان فرو ریخت.»

وی افزود که ۵ تیم عملیاتی به همراه آمبولانس و خودروی نجات مشغول آواربرداری هستند و تیم جست‌وجو و نجات با سگ‌های زنده‌یاب از اهواز اعزام و در مسیر آبادان است.

نادر نقیبی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان، نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر از احتمال باقی ماندن یک کارگر زیر آوار متروپل خبر داده است.

وی همچنین گفت که ریزش بخشی از بقایای ساختمان فرو ریخته متروپل ساعت ۱۷ امروز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ اتفاق افتاد.

قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را شروع کرده است، در دهه اخیر به مهم‌ترین پیمانکار حوزه‌های عمرانی ایران تبدیل شده است و در بسیاری از پروژه‌های کلان جای شرکت‌های خصوصی را گرفته است.

برج متروپل با وجود هشدارهای پیاپیِ چندماهه درباره عدم استحکام ساختمان به دلیل تخلفات صورت‌گرفته در ساخت آن، روز دوم خرداد امسال به‌‌طور ناگهانی فرو ریخت و ۴۱ نفر را کشت که از میان آن‌ها ۱۶ نفر از جمله کارگران حاضر در ساختمان بودند.

این ساختمان ۹ طبقه تجاری، پزشکی، اداری در فضایی با بیش از شش هزار مترمربع توسط هلدینگ عبدالباقی در سال ۱۳۹۸ ساخته و از سوی استاندار وقت خوزستان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده بود.

هنگام فروریختن برج متروپل موضوع فساد و روابط پشت‌پرده ساخت این مجتمع تجاری با مقامات شهری و استانی بارها مطرح شد و مردم آبادان نیز در واکنش به این موضوع تجمعات اعتراضی برگزار کردند، اما این اعتراضات توسط نیروهای امنیتی و نظامی سرکوب شد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.