محدودیت اینترنت در ایران؛ اینستاگرام و واتس‌اپ برای همیشه فیلتر می‌ماند؟

0

[ad_1]

بر علیه اینترانت

منبع تصویر، Social Media

توضیح تصویر،

گرافیتی در انتقاد از اینترنت ملی یا اینترانت

خبرگزاری‌‌ها و شماری از کاربران در ایران گزارش داده‌اند که شبکه اینترنت تلفن همراه آنها وصل شده است اما اینستاگرام و واتس‌اپ همچنان فیلتر است و بیم آن می‌رود فیلترینگ آنها هیچ‌وقت برداشته نشود. 

بعد از گسترش اعتراضات سراسری در پی جان باختن مهسا امینی در بازداشت پلیس گشت ارشاد، از دوشنبه ۲۸ شهریور سرعت اینترنت شبکه‌های تلفن همراه به‌شدت پایین آمد و به دنبال آن اینترنت بین‌المللی به طور کامل قطع شد. اتفاقی که باعث اعتراض نهادهای حقوق بشر و صدمه مالی به کسب‌ و کارهای اینترنتی در ایران شد. 

با گذشت حدود دو هفته از مرگ مهسا امینی، شماری از کاربران گزارش می‌دهند که اینترنت تلفن همراه آنها وصل شده هر چند بر اساس گزارش برخی، همچنان مانند چند روز گذشته اینترنت از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۲ شب دوباره قطع می‌شود. 

در نبود اینترنت، اطلاع‌رسانی درباره اعتراض‌ها،‌ شمار زخمی‌ها و کشته‌ها و بازداشتی‌ها به شدت مختل و باعث نگرانی نهادهای حقوق بشر از وضعیت ایران شده است، مخصوصا که در آبان ۱۳۹۸ با قطع اینترنت در ایران و بسته‌ شدن درهای ارتباطی، صدها نفر دور از چشم نهادهای ناظر بر وضعیت حقوق بشر ایران، با «شلیک مستقیم به سر و سینه» کشته شدند. 

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.