مدعیان «ارزش‌های مترقی» سکوت نکنند

0

[ad_1]

شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به صدور حکم اعدام برای دو کنشگر جامعه اقلیت‌های جنسی، از کسانی که «مدعی ارزش‌های مترقی» هستند، خواست «تحت عنوان نسبی‌گرایی فرهنگی» سکوت نکنند.

شاهزاده رضا پهلوی روز سه‌شنبه ۱۵ شهریور در توییتی به زبان انگلیسی نوشت: «بنا بر گزارش‌ها، رژیم دیکتاتوری در ایران دو کنشگر جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو را به مرگ محکوم کرده؛ این رژیم به طور سیستماتیک هزاران همجنسگرا را به قتل رسانده است.»

او تأکید کرد که مدعیان ارزش‌های مترقی باید اعتراض کنند. سکوت تحت عنوان «نسبی‌گرایی فرهنگی» این گونه آزار و اذیت‌ها را تقویت می‌کند.

یک روز پس از انتشار خبر رسمی صدور حکم اعدام برای زهرا صدیقی همدانی و الهام چوبدار، سازمان عفو بین‌الملل اتهام‌های نسبت داده شده به آنها را «جعلی و ساختگی» خواند و با محکوم کردن حکم صادره، لغو فوری آن را خواستار شد.

هم‌زمان، سازمان حقوق بشر ایران نیز روند دادرسی پرونده زهرا صدیقی و الهام چوبدار را «ناعادلانه» خواند و تأکید کرد که احکام اعدام آنها بر اساس «اعتراف‌های اجباری» صادر شده است.

قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز دوشنبه در بیانیه‌ای با متهم کردن رسانه‌های اجتماعی به «جوسازی‌های زیاد» صدور حکم اعدام برای زهرا صدیقی و الهام چوبدار دو کنشگر حقوق اقلیت‌های جنسی را تأیید کرد.

در اطلاعیه‌ای که مرکز رسانه قوه قضاییه منتشر کرده، اتهام آنها، «افساد فی‌الارض» اعلام شده و بدون ارائه جزئیات و مستندات، ادعا شده که آنها «با فریب» زنان و دختران جوان را از سراسر ایران با وعده اشتغال به یکی از کشورهای منطقه «قاچاق» می‌کردند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.