مدیرعامل تأمین اجتماعی از واگذاری غیرقانونی ۵ ملک این سازمان و ۳ فقره فساد مسکوت در پتروشیمی خبر داد

0

[ad_1]

مدیرعامل تأمین اجتماعی از یک مورد فساد پرده برداشت که «هفته گذشته» پنج ملک «بسیار ارزنده» متعلق به این سازمان در شمال تهران به طور غیرقانونی با «مبایعه‌نامه» در اختیار «غیر» قرار گرفته و ۹۵ درصد پول آن به تأمین اجتماعی برنگشته است.

به گزارش ایرنا در روز یک‌شنبه ۲۰ شهریور، میرهاشم موسوی توضیح داد، این پنج ملک مرغوب متعلق به سازمان تأمین اجتماعی با مصوبه‌ای «در اختیار یکی از شرکت‌های زیرمجموعه» قرار گرفته بود تا با ساخت‌وساز ارزش افزوده‌ای داشته باشد و به مصارف مربوط به سازمان برسد و در همان مصوبه «اذعان شده بود که حق واگذاری به غیر را ندارد» اما این املاک پاگذار شده و «فقط پنج درصد» مبلغ مبایعه‌نامه به تأمین اجتماعی آمده و ۹۵ درصد وصول نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد که ارزش این پنج ملک «بیش از ۵۰ درصد کل املاک تأمین اجتماعی» است.

هاشمی اضافه کرد، مفسدان اقتصادی در این پرونده «این قدر حاشیه امن دارند که مقابله با آنها هزینه دارد»، به طوری که وقتی مقامات حراست سازمان برای بررسی یکی از این املاک «در منطقه کاوه شمالی» تهران رفته بودند، آنها را راه نداده‌اند.

به گفته او، پرونده این فساد مالی اکنون در میز «کمیته صیانت» است و «بعد از بازگشت این حق‌الناس، کم‌کم صدایش درمی‌آید.»

او همچنین به «سه فقره» فساد «در حوزه پتروشیمی» که از سال ۲۰۱۰ مسکوت مانده یکی با ارزش «دو و نیم میلیون یورو»، یکی دیگر به میزان «دو و نیم میلیون دلار» و دیگری به ارزش «۵۰ هزار درهم» اشاره کرد و آنها را «فساد یا شبه‌فساد» نامید.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.