مدیرکل سابق بی‌بی‌سی توییت گری‌ لینه‌کر را «نقض فنی» قوانین بی‌طرفی دانست

0

[ad_1]

گری لینکر

منبع تصویر، PA

مارک تامپسون، مدیرکل سابق بی‌بی‌سی، گفته است که توییت گری لینکر به نظر می‌رسد که «نقض فنی» قوانین بی‌طرفی بی‌بی‌سی بوده است. با اینحال آقای تامپسون تاکید کرد که جنجال بر سر توییت آقای لینکر به عنوان یک فرد شناخته شده و مجری خبر ورزشی یک وضعیت «خاکستری» بوجود آورده است و بی‌بی‌سی باید در اجرای قوانین «تعادل» را رعایت کند.

آقای تامپسون که از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ مدیرکل بی‌بی‌سی بود گفت: «اگرچه قوانین مربوط به بیان عقاید سیاسی برای کسانی که در بخش خبری بی‌بی‌سی کار می‌کنند واضح است، اما برای فریلنسرها (خبرنگاران آزاد) و کسانی که در (بخش) ورزش کار می‌کنند، بسیار پیچیده‌تر است.»

وی گفت در قرن ۲۱ نیاز است درباره «رفتارهای جدید، نگرش‌های عمومی جدید، نگرش‌های قابل درک جدید در افرادی مانند گری لینکر که یک فریلنسر است، به دقت فکر کرد و تعادل برقرار کرد.» آقای تامپسون از بی‌بی‌سی خواست جنجال‌ها اهمیت ندهد و با «آرامش» مسیری رو به جلو برای سازمان و آقای لینکر ترسیم کند.

گری لینکر بازیکن سابق تیم ملی انگلیس، مجری معروف «مسابقه روز»، (Match of the Day) پرسابقه‌ترین برنامه فوتبالی جهان در بی‌بی‌سی است. او هفته گذشته درانتقاد از سیاست جدید دولت محافظه‌کار بریتانیا در مورد پناهندگان توییتی کرد که جنجال برانگیز شده است: او نوشت «زبانی» که در این سیاست جدید به کار گرفته شده «بی‎‌شباهت به زبان آلمان دهه ۱۹۳۰ نیست.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.