مسمومیت‌های زنجیره‌ای؛ معاون وزیر کشور: «تعدادی» دستگیر و برخی «ارشاد شدند»

0

[ad_1]

مجید میراحمدی معاون وزیر کشور

منبع تصویر، irna

توضیح تصویر،

مجید میراحمدی‌، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و دبیر شورای امنیت کشور همچون وزیر کشور از نیروهای درجه‌دار سپاه پاسداران بوده

حدود چهار ماه پس از آغاز مسمومیت‌های زنجیره‌ای در ایران یک مقام وزارت کشور اعلام کرد که «تعدادی» را دستگیر و برخی را «ارشاد» کردند. مجید میراحمدی معاون وزیر کشور در گفتگو با صدا و سیما اعلام کرد «بر اساس اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی نهادهای اطلاعاتی، تعدادی در پنج استان کشور دستگیر شده‌اند و دستگاه های مربوطه در حال بررسی کامل هستند».

او هویت افراد بازداشت شده و انگیزه احتمالی آنها توضیحی نداد و گفت «نتایج تکمیلی به اطلاع خواهد رسید.» آقای میراحمدی گفت « برخی موارد که جنبه غیرمعاندانه داشته هم به دست آمده و افراد مرتبط ارشاد شدند».

معاون امنیت وزارت کشور توضیح نداد که منظور او از «جنبه غیرمعاندانه» چیست اما ادامه داد که «کسانی که با انگیزه‌های معاندانه دست به این کار زدند، شناسایی شده و به دست قانون سپرده خواهند شد».

همزمان حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران گفت «تسریع در تعقیب جدی ماجرای مسموم‌سازی» و «برخورد با عوامل ایجاد التهاب و ناامنی روانی» در زمره «اولویت‌های امروز» سپاه قرار می‌گیرد.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.