مسکو می‌گوید الحاق سرزمین‌های اوکراین به روسیه سه‌شنبه نهایی می‌شود

0

[ad_1]

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، احتمالا برنامه خود برای ضمیمه کردن چهار منطقه اوکراین را تا اواخر روز سه‌شنبه نهایی می‌کند.

رویترز با انتشار این خبر می‌گوید این برنامه در حالی پیش می‌رود که نیروهای اوکراینی، روس‌ها را در دو جبهه جداگانه در میدان جنگ عقب رانده‌اند و مساحت سرزمین‌های تصرف‌شده از سوی پوتین در اوکراین کاهش یافته است.

روسیه، شرایط جنگ هفت ماهه در اوکراین را با تلاش برای الحاق چهار منطقه در اوکراین و همچنین با بسیج نظامی و تهدید به استفاده از تسلیحات هسته‌ای تشدید کرده است.

حالا به نظر می رسد که پوتین برای تکمیل روند ضمیمه کردن اراضی اوکراین که کی‌یف و غرب می‌گویند غیرقانونی است و به رسمیت شناخته نخواهد شد، عجله دارد.

اوایل روز سه‌شنبه، مجلس اعلای پارلمان روسیه به تصویب الحاق این چهار منطقه به روسیه رای داد. این چهار منطقه در مجموع حدود ۱۸ درصد از اوکراین را تشکیل می‌دهند. کرملین اعلام کرد امضای پوتین که مرحله نهایی این روند است احتمالاً در همین روز انجام خواهد گرفت.

روسیه هیچ یک از چهار منطقه‌ دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون را که می‌گوید ضمیمه می‌کند، به طور کامل کنترل نمی‌کند. کرملین نیز گفته که هنوز مرزهای نهایی قلمرو ضمیمه شده را تعیین نکرده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.