مطرح شدن کشتار هزاره‌ها در پارلمان بریتانیا در پی تجمع اعتراضی در لندن

0

[ad_1]

عکس
توضیح تصویر،

صدها نفر در لندن کشتار هزاره‌ها در افغانستان را محکوم کردند

همزمان با  تجمع اعتراضی صدها نفر از افغان‌های ساکن بریتانیا در برابر دفتر نخست‌وزیر و پارلمان بریتانیا در لندن، یکی از اعضای پارلمان این کشور به این تجمع و حمله انتحاری در آموزشگاه کاج در کابل اشاره کرد و به لیز تراس، نخست وزیر پیشنهاد کرد که از وزیرانش بخواهد با نمایندگان جامعه هزاره دیدار کنند.

شهروندان افغانستان پس از حمله خونین به آموزشگاه کاج در شهر کابل در ۸ میزان/مهر سال جاری که دست‌کم ۵۳ کشته و ۱۱۰ زخمی به جا گذاشت، در شهرهای مختلف جهان دست به راهپیمایی زدند. قربانیان این رویداد عمدتاً متعلق به اقلیت هزاره و دختران دانش‌آموز بودند.

انتونی براون، نماینده حزب حاکم محافظه‌کار در نشست هفتگی امروز (چهارشنبه، ۲۰ میزان/مهر) در پارلمان با اشاره به این رویداد گفت: «امروز در بیرون پارلمان، هزاره‌ها از سراسر بریتانیا، از جمله از حوزه انتخاباتی من جمع شده‌اند و برای توقف کشتار خواستار حمایت بین‌المللی هستند و در اینجا امروز نماینده‌های شورای هزاره‌های بریتانیا هم حضور دارند. از نخست وزیر می‌خواهم که آیا او در حمایت از هزاره‌ها برای توقف کشتار همراهی خواهد کرد؟ و این که از وزیرانش بخواهد تا با این نمایندگان دیدار کنند.»

لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به این درخواست گفت آن‌چه در افغانستان در حال وقوع است، به شدت نگران‌کننده است و این که از عقبگرد حقوق زنان و فرصت‌ها برای زنان متاسف است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.