مظنون پرونده «درز اطلاعات محرمانه» ارتش آمریکا محاکمه می‌شود

0

[ad_1]

جک داگلاس تکسیرا، ۲۱ ساله، سرباز گارد ملی هوایی ایالات متحده، که به افشای اسرار نظامی و نگهداری مهمات جنگی در اتاق خواب خود متهم است، بعد‌از‌ظهر روز پنجشنبه ششم اردیبهشت در دادگاه حاضر خواهد شد. انتظار می‌رود که دادستان‌های فدرال در دادگاه استدلال کنند که او به علت آن‌که تهدیدی برای امنیت ملی است، باید در بازداشت بماند.

او که دو هفته قبل در خانه‌اش در ماساچوست دستگیر شد، به نقض قانون جاسوسی متهم شده است و دادستان‌ها می‌گویند که اسناد طبقه‌بندی‌شده، از جمله برخی مدارک مربوط به تحرک نیروها در جنگ میان روسیه و اوکراین را برای گروهی از بازیگران آن‌لاین در برنامه پیام‌رسانی «دیسکورد» افشا کرده است.

آنها همچنین با اشاره به اینکه جک داگلاس تکسیرا شواهد موجود در پرونده را از بین برده و نیز سابقه تهدیدهای خشونت‌آمیزش در اینترنت، خواسته‌اند که او تا زمان محاکمه در بازداشت بماند چرا که شخصی خطرناک است.

محتویات پرونده نشان می‌دهد که او با پدر و نامادری‌اش زندگی می‌کرده و در فاصله نیم متری تختخوابش یک قفسه اسلحه حاوی چند نوع تفنگ‌ را نگهداری می‌کرده است. او همچنین یک ماسک ضد گاز، مقداری مهمات و «لوازم جانبی به سبک صدا-خفه-کن» در کشوی میزش داشته است.

بر اساس درخواست دفتر راشل رولینز، دادستان کل ایالات متحده، متهم بی‌شک خطری جدی برای امنیت ملی آمریکا است ولی «شواهدی وجود دارد که می‌تواند برای جامعه نیز خطر فیزیکی داشته باشد.»

وکلای جک داگلاس تکسیرا با بازداشت پیش از محاکمه او مخالف هستند و از قاضی خواستند که او را در خانه و تحت نظر پدرش نگه دارد. آنها پیشنهاد کرده‌اند که ۲۰ هزار دلار به عنوان وثیقه بپردازند، متهم به یک موقعیت‌یاب الکترونیک متصل باشد و از استفاده از اینترنت بدون نظارت والدین منع شود.

آنها این گمان دادستان‌ها را که «یک دشمن خارجی می تواند آقای تکسیرا را اغوا کند و فرار مخفیانه او از ایالات متحده را هماهنگ کند» توهم خوانده‌ و نوشته‌اند که «دولت هیچ واقعیت روشنی را برای تایید این ادعاها ارائه نکرده است.»

جک داگلاس تکسیرا در سال ۲۰۱۸ زمانی که دانش‌آموز دبیرستان بود به علت تهدیدهای نژادپرستانه و اظهاراتش درباره اسلحه، از تحصیل محروم شد ولی به گفته دادستان، او آنها را مربوط به یک بازی ویدیویی دانسته است.

دادستان‌ها در درخواست‌شان برای ادامه بازداشت جک داگلاس تکسیرا همچنین به این موضوع اشاره کرده‌اند که او اخیرا، در نوامبر ۲۰۲۲ هم گفته است که اگر امکان داشت، «انبوهی از مردم را می‌کشت» چون این کار «افراد ضعیف الذهن را جمع می‌کند».

وکلای جک داگلاس تکسیرا در مقابل استدلال کرده‌اند که این موضوع در زمان خودش «به طور کامل بررسی شده» و پس از یک ارزیابی روانشناختی به او اجازه بازگشت به دبیرستان داده شده است.

آنها همچنین تاکید کردند که او «پیش از ثبت نام و قبل از دریافت مجوز امنیتی فوق محرمانه خود به عنوان سرباز گارد ملی هوایی، به طور کامل مورد بررسی سابقه‌اش قرار گرفته است.»

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.