معترضان در خیابان‌های ایران؛ ماموران در چند منطقه مجبور به فرار شدند

0

[ad_1]

مقاومت مردم معترض در مقابل نیروهای امنیتی و انتظامی با گذشت یک هفته از اعتراض‌های سراسری بیشتر شده و ویدئوهای متعدد نشان می‌دهد مأموران در مقابل مقاومت مردم پا به فرار می‌گذارند.

روز جمعه، در یک گزارش ویدئویی، معترضانی دیده شدند که بدون ترس از مأموران و خودرو زرهی نیروهای حکومتی، مقاومت می‌کنند و ماموران مجبور به فرار می‌شوند.

ویدئوهای دیگری هم از فرار نیروهای حکومتی در مقابل مقاومت معترضان منتشر شده است. در یک ویدیو از نوشهر در استان مازندران، فرار مأموران به داخل یک مغازه و پایین کشیدن کرکره‌ها را مشاهده می‌کنید.

ویدئویی دیگر از سردشت، مردی را نشان می‌دهد که یک‌تنه با چوب به سمت مأموران می‌رود و آنها را فراری می‌دهد.

در یک ویدئو که از اعتراضات شهر ملکان در استان آذربایجان شرقی منتشر شده، معترضان به یک مجتمع تجاری پناه می‌برند و یک مأمور لباس شخصی را که تلاش می‌کند یکی از شهروندان را بازداشت کند، با شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» از ساختمان بیرون می‌اندازند.

در جریان این دور اعتراضات که پس از مرگ تحت بازداشت مهسا (ژینا) امینی از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.

* صدای آمریکا در حال حاضر نمی‌تواند صحت همه ویدیوها و گزارش‌ها را به طور مستقل تأیید کند.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.