مهسا امینی بیماری زمینه‌ای و جراحی مغز داشت

0

[ad_1]

با وجود تاکید پدر مهسا امینی بر مبتلا نبودن دخترش به هیچ‌ گونه «بیماری زمینه‌ای»، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مدعی اختلال هورمونی «دیابت بی‌مزه» و «جراحی مغزی» وی در کودکی شد.

فاطمه محمدبیگی روز چهارشنبه، ۳۰ شهریور، این موضوع را در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا و پس از جلسه کمیسیون امور داخلی و شوراها با حضور جمعی از نمایندگان، مسئولانی از فراجا، پزشکی قانونی و اورژانس برای بررسی ابعاد پرونده این زن جوان مطرح کرد.

آن طور که این نماینده مجلس روایت کرده، در این جلسه «سه ساعته، تمام مستندات پرونده پزشکی مهسا امینی توسط تیم اورژانس، پزشکی قانونی و پزشکان متخصص ارائه شد».

خانم محمدبیگی هرگونه ضرب و جرح مهسا امینی را رد کرد و افزود: «طبق سی‌تی‌اسکن ارائه شده، شکستگی داخل جمجمه و خونریزی داخل مغز وجود ندارد. لذا نتیجه جلسه دیروز با توجه به مستندات ارائه شده این بود که هیچ ضرب و جرحی صورت نگرفته است و مرگ ایشان در اثر عوامل دیگری است.»

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان اضافه کرده «طبق مستنداتی» که دیروز توسط کارشناسان پزشکی قانونی و سایر عوامل ارائه شد، خانم مهسا امینی سابقه «جراحی در مغز داشته که شکاف موجود در مغز او به دلیل جراحی‌ در کودکی» بوده است.

وی اضافه کرده که «مستندات و پرونده پزشکی جراحی او از بایگانی بیمارستان محل جراحی قبلی استخراج شده» و وی به دلیل جراحی «هیپوفیز» در کودکی، قرص مصرف می‌کرده و «گویا سال‌های گذشته نیز بین چندین بار به نورولوژیست (متخصص مغز و اعصاب) مراجعه» داشته است.

محمدبیگی همچنین اضافه کرد، احتمال دارد مهسا امینی به دلیل «جراحی هیپوفیز» و استفاده از برخی داروهای خاص، دچار عوارض بعد از عمل همچون دیابت بی‌مزه (نوعی اختلال هورمونی) بوده باشد.

وی با این حال گفته که نتیجه دقیق آزمایشات وی در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

این نماینده همچنین به نقل از دو زنی که همراه مهسا بازداشت شده بودند، مدعی شده که مهسا امینی در «ماشین پلیس با دخترهای دیگر شوخی می‌کرده و می‌گوید ساکن شهرستان بوده و تهرانی نیست. بعد در کلاس آموزشی آرامش داشته و در کلاس نیز برخورد بد، دعوا و بحث و جدلی نمی‌شود.»

طرح موضوع بیماری زمینه‌ای مهسا امینی از نخستین ساعات درز خبر مرگ مغزی وی به رسانه‌ها، ابتدا از سوی خبرگزاری‌های نزدیک به حاکمیت و سپس مقام‌های رسمی همچون وزیر کشور آغاز شد و ادامه یافت.

این در حالی است که امجد امینی، پدر مهسا امینی، در این باره گفته است: «او نه صرع داشت، نه بیماری قلبی. بیشترین بیماری‌ای که داشته سرماخوردگی بوده. همه این‌ها را از خودشان درآورده‌اند.»

وی تاکید کرده بود که «از نظر روانی به او استرس وارد کردند و این فاجعه را رقم زدند.»

جمهوری اسلامی در روزهای اخیر به طور دائم از وجود «مستنداتی» مبنی بر «بیماری زمینه‌ای» مهسا امینی سخن گفته، اما این مستندات هنوز در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله اهل سقز که برای دیدار با خویشاوندان، با خانواده‌اش به تهران سفر کرده بود، پس از بازداشت از سوی ماموران گشت ارشاد و انتقال به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی در خیابان وزرا، دچار مرگ مغزی شد.

شاهدان عینی و شماری از پزشکان مستقلی که سی‌تی‌اسکن مغزی وی را مشاهده کرده‌اند، از ضرب و جرح و نیز وجود خون در ریه ناشی از اصابت ضربه شدید به سر خبر می‌دهند.

پس از مرگ مهسا بر اثر ضرب و جرح از سوی ماموران گشت ارشاد، اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف ایران به راه افتاده که این اعتراضات نیز دست‌کم شش کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشته است.

علی خامنه‌ای در سخنرانی امروز خود، هیچ اشاره‌ای به این اتفاقات نکرد و بی‌اعتنا به مرگ مهسا، به بیان اظهاراتی درباره جنگ میان ایران و عراق پرداخت.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، رادیوفردا و شبکه‌های اجتماعی/ ب. ب./ ف. دو.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.