موج تازه بازداشت فرهنگیان و فعالان صنفی در آستانه «روز معلم» در ایران

0

[ad_1]

در حالی که تنها چند روز به تاریخی که حکومت جمهوری اسلامی از سال‌ها پیش آن را به عنوان «روز معلم» در ایران نام‌گذاری کرده، خبرها حاکی از شدت گرفتن موج بازداشت فرهنگیان و آموزگاران است.

یک تشکل صنفی فرهنگیان در ایران روز شنبه از بازداشت محسن عمرانی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر، خبر داد.

کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز شنبه اعلام کرد نیروهای حکومتی روز شنبه ۹ اردیبهشت به خانه محسن عمرانی یورش بردند و این فعال صنفی را بازداشت کردند.

بنا بر اعلام این تشکل صنفی، چند تن از نیروهای امنیتی بعد از تفتیش خانه محسن عمرانی «که با تهدید و ضرب و شتم» او همراه بود، او را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

  • بازداشت محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران

کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز جمعه ۸ اردیبهشت نیز گزارش داده بود که ماموران امنیتی با یورش به خانه محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران، جمعی از معلمان، فعالان کارگری، و فعالان صنفی و مدنی را که در آن محل حضور داشتند، بازداشت کردند.

بنا بر این گزارش، ماموران حکومتی در جریان این یورش شماری از فعالان صنفی به نام‌های ریحانه انصاری‌نژاد، عسل محمدی، هیراد پیربداقی، آنیشا اسدالهی، سروناز احمدی، کامیار فکور، حسن چرتابی، ژاله روحزاد، احمد حیدری، و الدوزهاشمی را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.

گفتنی است محمد حبیبی، از فعالان جنبش معلمان ایران، هجدهم بهمن سال ۱۴۰۱ بعد از تحمل ۱۰ ماه حبس، از زندان آزاد شده بود. او به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم، به ۱۰ سال و نیم زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

[ad_2]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.